Spoločnosť Tesla je známa najmä vďaka svojim elektromobilom, no okrem nich sa špecializuje aj na výrobu solárnych panelov a striech. Práve tie sa podľa Elona Muska stanú čoskoro obrovským hitom, pričom dopyt po nich už teraz rastie, informoval portál Electrek.

Hitom budúceho roka bude podľa Muska solárna energia

Keď spoločnosť Tesla v roku 2017 uviedla na trh svoje solárne panely, automobilka uviedla, že s hromadnou výrobou a inštaláciou začne v roku 2018. Zavádzanie solárnych striech sa však ukázalo byť oveľa zdĺhavejšie a firma preto prvotné inštalácie odmedzila na domácnosti niekoľkých vedúcich pracovníkov Tesly a zopár zákazníkov. Automobilka neskôr odložila masovú výrobu na rok 2019 a koncom minulého roka uviedla na trh novú, ešte výkonnejšiu solárnu strechu.

Tesla.com

Podľa najnovších vyjadrení Elona Muska na ohlasovaní výsledkov Tesly počas tretieho kvartálu 2020 sa počas budúceho roka solárne strechy stanú  hitom. Odôvodňuje to najmä dôležitosťou solárnej energie, zvýšením výrobných kapacít a zvyšovaním dopytu, píše Tech Times.

„Celkový počet nasadených solárnych panelov Tesly sa v treťom kvartáli 2020 zdvojnásobil, pričom počet nasadených solárnych striech sa takmer strojnásobil.“

„Myslím si, že budúcnosť, v ktorej máme nádherné strechy generujúce energiu, ktoré sú odolné vo všetkých ohľadoch lepšie ako bežná strecha, je budúcnosť, ktorú chceme. Solárna strecha je geniálny produkt. To sa však ozrejmí až budúci rok,“ uviedol Musk. 

Po tohtoročnom znížení cien, ku ktorému došlo najprv v priebehu leta a naposledy koncom septembra, sú solárne strechy od Tesly až o tretinu lacnejšie než konkurencia, pričom za takúto strechu pokrývajúcu plochu približne 367 metrov štvorcových s výkonom 12,3 kW zaplatia zákazníci v USA momentálne okolo 55 000 dolárov po odpočítaní dotácie.

Musk už začiatkom tohto roka avizoval rozširovanie výrobných a dodávkových kapacít solárnych striech Tesly, ktorá tiež urýchľuje prijímanie pracovníkov, ktorí budú osádzať solárne škridlá usádzať.

Portál Electrek pritom zaregistroval viac ako 200 otvorených pracovných pozícií „pokrývačov“ Tesly v USA a Kanade. V Európe mala byť technológia dostupná už tento rok, no napriek tomu, že spoločnosť si na starom kontinente už podala aj príslušné patenty, sa zatiaľ na našom trhu neobjavila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom