Tesla sa okrem výroby elektromobilov zaoberá aj produkciou solárnych striech pre rodinné domy a výrobou záložných batériových systémov. Svoje solárne strechy doteraz dizajnovo zladila so zvyškom domu, no k dispozícii mala aj solárne panely. Tesla teraz prekvapuje zákazníkov a na trh priniesla solárne panely s ešte vyšším výkonom pre veľké rodinné domy, informuje Electrek.

Elon Musk pred rokmi stavil v Tesle kartu aj na solárne strechy pre rodinné domy, ktoré mali ľuďom poskytnúť alternatívny zdroj energie a navyše s elegantným dizajnom. Neskôr spoločnosť o tomto biznise chvíľu mlčala.

Prednedávnom sa opäť rozhodla ľuďom pripomenúť, že Tesla skutočne vyrába aj solárne strechy a panely. Aktuálne však svoju ponuku rozšírila o najvýkonnejšiu zostavu solárnych panelov, ktoré dokážu poskytnúť výkon až 15,2 kW.

Tesla ponúka ešte výkonnejšie solárne panely

Takáto ponuka je však určená predovšetkým pre väčšie domácnosti o rozlohe viac ako 370 m2, v ktorých môžu rodiny platiť mesačne v zámorí za elektrinu aj viac ako 300 dolárov. S týmto tradičným systémom solárnych panelov tak môžu svoje účty výrazne znížiť. Novú ponuku má Tesla aj na svojom oficiálnom webe, kde ju predáva pod označením „X-Large“. Navyše, pokiaľ zákazníkovi nevyhovuje zaplatiť za inštaláciu plnú sumu, môže si solárnu strechu kúpiť aj na splátky.

Nenechaj si ujsť
Solárna strecha Tesly je lacnejšia ako klasická strecha so solárnymi panelmi. Musk chce pokryť 100 miliónov domov po celom svete

Tesla totiž prišla s novou možnosťou financovania, kde klientom ponúka malú zostavu solárnych panelov už za 65 dolárov mesačne. Najvyššia ponuka X-Large ich potom bude stáť 195 dolárov za mesiac. V USA navyše majú ľudia možnosť využiť dotáciu pri nákupe takejto strechy, ktorá ich so stimulmi vyjde lacnejšie o tisícky dolárov. Aj to je dôkazom toho, že Tesla chce opäť prilákať zákazníkov do biznisu so solárnymi panelmi. Popri nich stále ponúka aj solárne strechy, ktoré sa nedávno dočkali 3. generácie.

Vylepšila aj tašky solárnych striech

Vylepšené solárne tašky teraz vyzerajú omnoho elegantnejšie a navyše, Tesla upravila aj komíny a ďalšie súčasti striech tak, aby vyzerali na streche čo najlepšie. Ešte v júni tohto roka spoločnosť inštalovala novú generáciu v 8 amerických štátoch, informoval TechCrunch.

Treba však pripomenúť, že takéto riešenie je drahšie ako najdrahšia zostava solárnych panelov Tesly s dotáciami. Pokiaľ teda zákazník nechce investovať do solárnej strechy, môže si zvoliť práve solárne panely, ktoré jeho domácnosti taktiež dodajú množstvo energie. K nim si môže navyše zvoliť aj batérie Powerwall.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú