Na Twitteri Elona Muska sa toho za uplynulé týždňa udialo mnoho. Cez svoje tweety dokázal CEO Tesly ovplyvniť aj cenu niektorých kryptomien a „naštartoval“ ich rast. Po sérií týchto príspevkov však prišiel ďalší prekvapivý tweet. Elon Musk v ňom požiadal ruského prezidenta Vladimíra Putina o rozhovor, ktorý by chcel uskutočniť v novej aplikácii Clubhouse.

Sociálne siete nie sú Muskovi rozhodne cudzie, no tou najobľúbenejšou bol preňho podľa množstva príspevkov Twitter. Vo svojich tweetoch zverejňuje neraz prekvapivé novinky.

Prednedávnom napríklad aj to, že svojmu synovi, 9-mesačnému X Æ A-Xii nakúpil Dogecoin. Kvôli tomu cena kryptomeny rýchlo vzrástla. Podobný scenár nastal aj v prípade Bitcoinu, do ktorého Tesla investovala 1,5 miliardy dolárov.

Elon Musk sa chce pozhovárať s Putinom. Na Clubhouse

Najnovšie si však vo svete získava veľkú popularitu Clubhouse, nová sociálna sieť určená pre audio rozhovory vo vytvorených miestnostiach. Registrovať sa do nej stihol už aj Elon Musk, ktorý v nej absolvoval aj pár rozhovorov. Včera vyzval Vladimíra Putina, aby sa do Clubhousu zapojil a stretli sa v spoločnej miestnosti pri rozhovore.

Nenechaj si ujsť
Clubhouse odhaľuje kritické stránky. Porušuje GDPR a ľudia šíria nenávistné prejavy, problémy môžu ešte narásť

Musk vo svojom tweete označil aj oficiálny účet ruského prezidenta na Twitteri, no ten na jeho žiadosť zatiaľ neodpovedal. „Bolo by mi cťou hovoriť s vami“, dodal Elon pod svojim tweetom. Prečo však CEO Tesly, SpaceX a ďalších známych inovačných spoločností vyzval k rozhovoru Putina? Odpoveď na túto otázku nateraz nie je známa.

Pri špekulovaní nad možným dôvodom existuje viacero možností, prečo Musk Putina vyzval na otvorený rozhovor cez Clubhouse. Možno sa s ním chce dohodnúť na povolení internetu zo satelitov Starlink. V Rusku totiž používateľom tohto satelitného pripojenia od SpaceX hrozia pokuty. Možno sa chce rozprávať o klimatickej kríze a jej riešení alebo o výrobe elektromobilov Tesly v Rusku.

Možností je viacero, no ani Elon neprezradil bližšie detaily takéhoto rozhovoru. Už teraz je však vysoko pravdepodobné, že ak by sa takýto rozhovor uskutočnil v miestnosti na Clubhouse, mohlo by ísť o jednu z najsledovanejších (ak nie najsledovanejšiu) diskusiu na tejto novej sociálnej sieti doteraz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP