V článku boli použité materiály SITA

Americká spoločnosť Tesla, ktorá je výrobcom elektrických automobilov, oznámila, že nakúpila digitálnu menu bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Firma to uviedla v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC).

Tesla podľa správy konštatovala, že kryptomenu bitcoin nakúpila, aby dosiahla „viac flexibility s cieľom viac diverzifikovať a maximalizovať výnosy z našej hotovosti“. Zároveň americký výrobca elektromobilov oznámil, že začne akceptovať platby v bitcoinoch za svoje produkty. Informuje o tom portál cnbc.com.

CoinDesk

Hodnota bitcoinu v pondelok po oznámení spoločnosti Tesla posilnila o 12 % a dosiahla úroveň prinajmenšom 43 200 dolárov za kus. Tento pohyb ihneď vyvolal otázky v súvislosti so správaním sa generálneho riaditeľa Elona Muska v uplynulých týždňoch na Twitteri, kde mu pripisovali zvýšenie cien kryptomien, ako je bitcoin či dogecoin, keďže o nich zverejňoval správy, čím povzbudzoval ľudí, aby ich nakupovali.

Tesla za menej ako 1 bitcoin

Možnosť kúpiť si elektromobil Tesla za bitcoiny môže byť pre mnohých veľmi lákavá a isto ju veľa majiteľov tejto kryptomeny aj patrične využije. Cena jedného bitcoinu je aktuálne na hranici cez 36 000 €, takže by ti stačilo len zopár jednotiek tejto kryptomeny, aby si si mohol niektorú z Tesiel kúpiť.

Tesla/WeChat

Nedávno sme ale priniesli článok o tom, že Tesla by mohla už čoskoro prísť s novým najlacnejším modelom v karosárskom prevedení hatchback, pričom jeho cena by nemala prevyšovať 21 000 €. Teoreticky by si si tak už pri aktuálnej hodnote bitcoinu mohol kúpiť túto Teslu ani nie za jeden bitcoin. Samozrejme, jeho tendencia do budúcna ešte sľubuje nárast na hodnote, možno sa teda dočkáme toho, že za jeden bitcoin si budeš môcť dovoliť aj drahší Model S.

Elon Musk píše so svojimi projektami a činmi naozaj unikátny príbeh, ktorý sa dokonca rozhodol spísať aj do knihy. Ako uviedol na Twitteri, kniha by sa mala týkať automobilky Tesla a vesmírnej spoločnosti SpaceX.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom