Streamovacia služba Disney+ je nováčikom na trhu, ktorý bol spustený koncom roka 2019, no doteraz si dokázal získať obrovské množstvo predplatiteľov. Počtom ľudí tak stream prekonáva aj svoj prvotný cieľ, podľa ktorého chcel 90 miliónov predplatiteľov dosiahnuť za 4 roky, informuje The Verge. Dôvodom veľkého prílivu divákov sú najmä exkluzivity.

Oficiálny debut si Disney+ odbil v zámorí ešte počas novembra 2019 a v priebehu ďalších mesiacov prišiel potom vlani aj do ďalších krajín, vrátane niekoľkých európskych. Blíži sa však čas, kedy služba zavíta aj na Slovensko, kde rozhodne bude mať čo ponúknuť.

Divákov láka exkluzívnym obsahom

Stream sa sústredí predovšetkým na ponuku rodinných titulov a rozprávok, no v knižnici obsahuje aj množstvo populárneho obsahu Marvelu, či dokumenty od National Geographic. Disney+ taktiež pracuje na viacerých seriálových adaptáciách známych filmov ako napríklad Black Panther.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (úprava redakcie)

Po príchode na Slovensko potom môže svoj obsah ponúknuť nielen s českým dabingom a titulkami, ale aj so slovenským dabingom. Bližšie detaily sme priniesli v našom exkluzívnom článku. Hoci prednedávnom Disney+ mierne zdraželo, čo sa odrazí aj na našom trhu, u predplatiteľov stále prevažuje skvelá ponuka obsahu. V uplynulých mesiacoch pritom služba zaznamenala rapídny nárast divákov.

Disney+ prekvapuje a splnil stanovený cieľ oveľa skôr

Spoločnosť Disney totiž oznámila, že k 1. kvartálu 2021 má až 94,9 milióna predplatiteľov. Môžeme ale predpokladať, že najaktuálnejšie čísla sú už teraz ešte o čosi vyššie. Ide však o markantný nárast v priebehu niekoľkých týždňov.

Ešte v decembri 2020 totiž služba potvrdila, že v tom čase ju využívalo 86 miliónov ľudí. Veľký príliv ďalších takmer 9 miliónov predplatiteľov tak mali spôsobiť exkluzívne tituly ako Soul od Pixaru či nová séria seriálu The Mandalorian a novinka WandaVision.

Cieľ dosiahnuť 90 miliónov predplatiteľov mal pri svojom spustení stream nastavený na 4 roky. To znamená, že predpokladal dosiahnutie tohto počtu predplatiteľov na obdobie 4 rokov od svojho spustenia, no dokázal to docieliť už po roku a pár mesiacoch. Kvôli tomu tak Disney+ prepracoval svoj cieľ a najnovšie chce do roku 2024 dosiahnuť hranicu 230-260 miliónov predplatiteľov.

Vzhľadom na tieto čísla je teda jednoznačné, že tento stream predstavuje pre stálicu ako Netflix veľkú a rýchlo rastúcu konkurenciu. Aktuálne je Disney+ tak obľúbený a má podobný počet predplatiteľov, ako mal podľa štatistík Netflix v 1. kvartáli v roku 2017.

Na konci minulého roka však mal gigant už takmer 204 miliónov predplatiteľov po celom svete. Nováčik tak má našliapnuté na veľké úspechy a pokiaľ sa mu podarí udržať aktuálne tempo, tak v roku 2024 môže hravo naplniť aj svoj nový cieľ.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom