Ryan Coogler, scenárista a spisovateľ, vo filmovej komunite preslávený siedmym Rockym, filmom Creed, ale najmä vynikajúcou komixovkou Čierny panter, podpísal s Disney niekoľkoročnú zmluvu. Podľa Variety, jedným z výstupov bude seriálové rozšírenie marveláckej komixovky.

The Walt Disney Company podpísalo s režisérom exkluzívny kontrakt na 5 rokov, na základe čoho sa môžeme dočkať hneď niekoľkých seriálov v prostredí streamovacej služby Disney+. Coogler aktuálne pracuje na pokračovaní Čierneho pantera ako už bez akéhokoľvek náznaku zosnulého Chadwicka Bosemana.

Ryan Coogler je jedinečný rozprávač príbehov, ktorého vízia ho zaradila medzi významných filmových tvorcov tejto generácie. Ryan filmom Čierny panter oživil priekopnícky príbeh a ikonické postavy skutočným, zmysluplným a nezabudnuteľným spôsobom a vytvoril zlomový kultúrny okamih.

Sme nadšení, že môžeme upevniť naše vzťahy a tešíme sa na ďalšie skvelé príbehy s Ryanom a jeho tímom,“ uviedol Bob Iger, výkonný predseda spoločnosti The Walt Disney Company.

V závislosti od dobrých vzťahov medzi oboma spoločnosťami sa môžeme dočkať aj seriálového rozšírenia fiktívneho sveta Wakandy.

Komplexnejšieho priblíženia projektu sme sa síce nedočkali, no už teraz vieme povedať, že k filmovej, respektíve komixovej predlohe sa bude pristupovať podobne, ako tomu bolo pri nedávno vydanom seriáli WandaVision.

Okrem práve potvrdeného seriálu z univerza Čierneho pantera máme v blízkej dobe na radare aj dva ďalšie seriálové MCU projekty – Falcon and Winter Soldier (marec 2021) a Loki (máj 2021).

Vedľa seriálu z Wakandy sú na obzore aj ďalšie projekty

Proximity je multimediálna spoločnosť založená Cooglerom, jeho ženou, Sevom Ohanianom, Ludwigom Göranssonom, Archiem Davisom a Peterom Nicksom.

Jej cieľom je prinášať nielen filmy a seriály, ale napríklad aj podcasty, soundtracky a ostatné audiovizuálne formy, prostredníctvom ktorých poukazuje na často prehliadané subjekty v spoločnosti. Jej produkcia sa tiahne od najlacnejších po najdrahšie projekty.

Web Marvel.com uvádza, že práve táto spoločnosť získala v rámci dohody práva na vývoj projektov aj pod ostatnými divíziami spoločnosti. Vzhľadom na jej všestrannosť a finančnú tvárnosť môžeme očakávať, že v blízkej budúcnosti dostaneme hneď niekoľko diametrálne odlišných projektov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP