Nová streamovacia služba od Walta Disneyho, ktorá príde aj na Slovensko, oznámila plány pre expanziu na ďalšie zahraničné trhy. S tým sa spája aj zvýšenie predplatného, ktoré spoločnosť zvyšuje kvôli pridaniu nového streamu Star. Ten sa podľa oficiálne dostupných informácií stane súčasťou Disney+ aj u nás, v Európe má odštartovať už koncom februára.

Streamovacia služba Disney+ oznámila, že do decembra tohto roka ju využíva už 86,8 milióna predplatiteľov po celom svete. Od štartu si tak získala množstvo divákov, ktorí môžu stream využiť na americkom trhu a už aj v niekoľkých vybraných európskych krajinách. Prednedávnom odštartovala aj v latinskej Amerike.

Ďalšie zaujímavé články:

Disney+ zvyšuje predplatné a bude expandovať na ďalšie trhy

Európu čaká ďalšia expanzia Disney+ v budúcom roku. Spoločnosť potvrdila, že do služby zahrnie aj nový stream s názvom Star, ktorý bude jej súčasťou na medzinárodných trhoch. V Európe bude akousi náhradou za Hulu, ktoré je so streamom poskytované v USA.

Disney+ Star oficiálne spustili pre doterajších európskych predplatiteľov dnes, 23. februára 2021 a odštartovala aj na ďalších podporovaných trhoch. Poskytne obsah od kreatívnych Disney štúdií, medzi ktoré patria Disney Television Studios, FX, 20th Century Studios, 20th Television a ďalšie. Okrem toho sa bude sústrediť aj na poskytovanie lokalizovaného obsahu v jednotlivých krajinách.

Každoročne by mala služba ponúknuť 50 lokalizovaných titulov pre jednotlivé trhy. Presný dátum spustenia služby na Slovensku ostáva ďalej neznámy. Podľa novej oficiálnej mapy služby je stredná Európa zatiaľ mimo hru, no sprístupnenie streamu u nás by malo byť otázkou niekoľkých mesiacov. Kvôli pridaniu tejto služby do streamu Disney+ si zákazníci za predplatné priplatia.

Podľa nových oficiálnych informácií bude cena za mesačné predplatné s príplatkovou službou Star po novom 8,99 €. Disney+ Star odštartuje na doterajších zahraničných trhoch koncom februára, ďalšie rozšírenie služby príde neskôr. Počíta sa aj s východnou Európou, kde bude spustená v rovnakom čase ako v Južnej Kórei, Japonsku a Hong Kongu.

Zvyšuje sa však aj cena za základné predplatné, ktoré bude stáť 7,99 € mesačne, informuje Deadline. Doteraz predstavovala čiastka za mesačné predplatné v podporovaných európskych krajinách 6,99 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú