BMW zvoláva zákazníkov do servisu. Majitelia plug-in hybridov tejto značky môžu vlastniť chybný kus, ktorý by mohol pri nabíjaní spôsobiť skrat na batérii. Celkovo automobilka odhaduje rozsah postihnutých modelov až na 11 rôznych vrátane Mini, informuje MotorIllustrated.

Mníchovská automobilka počas inšpekcie na elektrickom systéme plug-in hybridov našla problém na kovovom obale batériových článkov. Ten môže mať v prípade áut, ktoré boli vyrobené medzi 13. marcom až 6. augustom, chybný zvar – výsledkom je riziko skratu na batérii počas nabíjania.

Celosvetovo má byť potenciálne ohrozených približne 4460 plug-in hybridov nemeckej automobilky, z čoho sa asi tisícka nachádza na nemeckom trhu. Ako píše portál Express, väčšina týchto vozidiel zatiaľ nebola doručená samotným zákazníkom.

Ľudí, ktorých sa tento problém priamo týka, automobilka kontaktuje a zavolá ich do servisu na bezplatnú obhliadku a následne na prípadné odstránenie závady, ktoré bude rovnako bezplatné. Napriek tomu, že kritických vozidiel nie je až toľko, ako v prípade Fordu Kuga, ktorý má rovnako problémy so systémom batérií, v prípade BMW je postihnutých až 11 modelov.

Ide konkrétne o plug-in hybridy BMW radu 3, 2 Active Tourer, 5 a 7, X1, X2, X3, X5 a taktiež Mini Countryman. Zatiaľ nie je známy žiaden prípad, kedy by tento problém na vonkajšom obale batérie spôsobil nejaký skrat, no prevencia je rozhodne na mieste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom