Americká automobilka Ford čelí vážnemu problému. Ich plug-in hybridný model Kuga, respektíve Escape pre trh v USA, trpí závažnými problémami s batériou. Automobilka preto žiada všetkých zákazníkov, aby vysokonapäťovú batériu nedobíjali, informuje InsideEVs.

Hrozba vzniku požiaru počas nabíjania nového plug-in hybridu od Fordu je údajne veľmi vysoká. Svedčia o tom aj nedávne 4 požiare, ktoré vznikli počas nabíjania. Automobilka zatiaľ nezverejnila žiadne informácie, ktorá súčiastka je zodpovedná za tento problém, no s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o chybu na batérii alebo na palubnej nabíjačke nového Fordu.

Ford

Celkovo sa táto závada týka 26 až 27 000 kusov vozidiel, ktoré už jazdia na cestách po celom svete. Ford bol tým pádom nútený pozastaviť aj samotný predaj plug-in hybridného SUV. Chyba sa totižto týka všetkých kusov, ktoré boli vyrobené pred 26. júnom 2020, píše Autocar.

Majitelia tohto auta by tak mali na odporúčanie Fordu jazdiť iba v režime „EV Auto“ a v žiadnom prípade nenabíjať batériu na nabíjačke až do odvolania. Nasledovať bude zrejme veľká zvolávacia akcia do servisov, kde závadu postupne odstránia na všetkých autách.

Zdroj: InsideEVs, Autocar

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú