Aj obyčajný nákup na internete sa môže niekedy zmeniť na nočnú moru. Chlapík sa so svojím otcom rozhodol kúpiť si Teslu Model 3. Vplyvom chyby na webe však automobilky došlo k tomu, že si ich objednal hneď 28.

Portál CarBuzz nedávno informoval o prípade internetového nákupu z Nemecka, ktorý mohol aktérov stáť poriadny balík peňazí. Na sociálnej sieti Reddit sa objavil príspevok používateľa s menom Ballon-Man, ktorý sa vyspovedal zo svojej nedávnej skúsenosti z online nákupu elektormobilu Tesla Model 3.

Ako uvádza vo svojom príspevku, s otcom sa rozhodol kúpiť Teslu Model 3 v základnej výbave doplnenej o autopilot. Kúpa Tesly sa aktuálne v Nemecku oplatí, nakoľko tamojšia vláda navýšila bonusy za nákup elektrických vozidiel, ktoré atakujú až 9000 €. Tento nešťastný chlapík sa ale snažil kúpiť si Teslu čím skôr, aby náhodou automobilka neprišla do štádia, že zvýši ceny práve kvôli dotáciám.

Namiesto radosti prišlo rýchle vytriezvenie

Vyplnili všetko potrebné a Teslu si objednali, no objavila sa chybová hláška, ktorá ich varovala, že objednávka nemôže byť zadaná kvôli problémom s platbou. Neskôr zistili, že chyba nie je na ich strane, ale na webe Tesly, a tak sa snažili zadanie objednávky opakovať niekoľkokrát. Nakoniec sa im to po viacerých opakovaniach dokonca podarilo.

Po radosti však prišlo rýchle vytriezvenie. Všetkých 28 pokusov o objednanie Tesly Model 3 v hodnote 52-tisíc € bolo nakoniec zaregistrovaných. Konečná hodnota platby tak činila 1 404 000 €. Objednávky sa síce dajú prirodzene zrušiť, no Tesla si za každú objednávku účtuje nevratnú zálohu vo výške 100 €. Zrušenie objednávok tak vychádzalo na 2700 €.

Tesla bola nakoniec zhovievavá

Nemec nakoniec nemusel platiť 1,4 milióna za všetky objednané Tesly, no 2700 € nie je tiež zanedbateľná čiastka. Po uverejnení príbehu sa chlapíkovi a jeho otcovi podarilo spojiť s podporou Tesly, ktorá bola nakoniec zhovievavá a nevratné zálohy im odpustila. Dvojica tak dostala naozaj cennú lekciu z online nakupovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom