Na dodatočnú úpravu vozidiel sa špecializuje mnoho firiem, ktoré dokážu zmeniť celkový vzhľad na nepoznanie. V súčasnosti sa na trhu nenachádza žiadny elektromobil, ktorý by už od výroby ponúkal zmenu na kabriolet. To sa však rozhodla zmeniť spoločnosť Newport Convertible Engineering, ktorá si na paškál zobrala Teslu Model 3, o téme informuje Electrek.

Spoločnosť Newport Convertible Engineering sa špecializuje na prestavbu vozidiel a bola vôbec prvou, ktorá prerobila na kabriolet Model S. Teraz však prichádza na rad aj najlacnejší Model 3. Prerobenie vozidla však so sebou prináša množstvo problémov, s ktorými sa spoločnosť musela vysporiadať.

Spoločnosť uviedla, že premena napríklad zahŕňala ďalšie vystuženie konštrukcie, aby sa udržala tuhosť karosérie. Vďaka tvaru vozidla a chýbajúcim ďalším možnostiam sa strecha zaťahuje za zadné sedadlá, podobne ako je to v prípade staršieho kabrioletu Volkswagen Beetle alebo súčasného Jeep Wrangler.

Zatiahnutá strecha vyzerá naopak dobre len z niektorých uhlov. Z iných je ihneď badať, že je dorobená a k vozidlu sa jednoducho nehodí.

Kto však má na svojom konte dostatok peňazí a dané riešenie sa mu páči, môže siahnuť aj po takomto kontroverznom riešení. Spoločnosť si za prestavbu elektromobilu Tesla Model 3 na kabriolet pýta 29 500 dolárov a ďalších 39 500 dolárov zaplatíš za sklápajúci mechanizmus. Celkovo tak za zmenu zaplatíš až 69 000 dolárov, no otázkou je, či to vôbec za tie peniaze aj stojí.

Táto cena už totiž presahuje aj cenu nového Modelu 3 a za cenu jednej prestavby na kabriolet by si si dokázal kúpiť dva úplne nové Modely 3.

Model S ako kombík

Firma RemetzCar sa pred dvomi rokmi postarala o poriadny úlet, keď predstavila kombi verziu známeho Modelu S, ktorý nazvala Shooting Brake. Napriek tomu, že sa pri návrhu snažili inžinieri zachovať väčšinu pôvodného dizajnu, niekoľko častí vozidla museli úplne prerobiť.

Elektromobil však v spojení so zelenou metalízou dopadol veľmi dobre a mať takéto niečo v garáži by bolo snom nejedného nadšenca Tesly. Pokiaľ by si však oň mal záujem, priprav si poriadny balík peňazí. Tesla Shooting Brake ťa totiž vyjde až na necelých 225 000 € s DPH. Téme sa venujeme v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom