Z času na čas sa na cestách stanú naozaj kuriózne dopravné nehody, ktoré sú zväčša zapríčinené zlyhaním jednotlivca. Takýto scenár sa udial v Spojenom Kráľovstve a v hlavnej úlohe je elektrické Porsche Taycan, informoval portál InsideEVs.

Pristáť s vozidlom značky Porsche na streche iného auta znie skôr ako scéna z „bondovky“ alebo iného filmu, v ktorom figurujú drahé a luxusné autá. Video natočené v obytnej zóne v Anglicku však dokazuje, že aj v reálnom svete sa niekedy môžu udiať takéto „akčné scény“.

Scéna ako z akčného filmu

Vo videu, ktoré sa objavilo na YouTube kanáli Rahulia Geordia, môžeš vidieť vodiča v elektrickom Porsche Taycan, ktorý sa podľa všetkého snaží zaparkovať na strmej príjazdovej ceste k rodinnému domu. Majiteľ pritom vozidlo kúpil len 5 dní pred týmto neplánovaným kaskadérskym kúskom, informuje Daily Mail.

V istom momente svoje vozidlo zastaví a stojí, no v zápätí zošliapne plynový pedál až na podlahu a jeho Porsche okamžite vystrelí vpred. V ceste mu stálo zaparkované auto pred tým istým domom, no čo je kurióznejšie, s Porsche sa mu následne takmer podarilo pristáť na streche modrého BMW, ktoré stálo na ceste pod vyvýšenou záhradou domu.

Nie je známe, čo bolo dôvodom tohto fatálneho zlyhania vodiča, no podľa všetkého si s najväčšou pravdepodobnosťou pomýlil brzdový a plynový pedál, respektíve omylom zošliapol ten nesprávny. Našťastie nehoda nebola tak vážna, aby sa pri nej niekto zranil, no finančná škoda na troch vozidlách bude určite veľká.

Luxusné vozidlo za viac ako 100 000 €

Minimálne škoda na samotnom Taycane sa bude šplhať na niekoľko desiatok tisíc eur, cena najlacnejšej verzie Taycan 4S u nás začína na 109 000 €. Je až neuveriteľné, ako niekto môže tak „jednoducho“ zničiť luxusné a technológiami nadupané auto. Na vlastnej koži sme si ho otestovali aj v našej redakcii.

Dovolíme si však tvrdiť, že s iným, menej výkonným vozidlom, by sa zrejme tento scenár neudial a vodič by na svoju chybu stihol zareagovať. V Taycane sa však naplno prejavil extrémny krútiaci moment 650 Nm, ktorý nastupuje ihneď po stlačení plynu.

Toto auto s výkonom 490 koní akceleruje z 0 na 100 km/h za 4 sekundy a v situácii vyobrazenej vyššie mal vodič naozaj málo času na to, aby akokoľvek zareagoval.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP