Hoci je Apple známy najmä v odbore technológií, kvôli pandémii koronavírusu sa púšťa do celkom nového odvetvia, do zdravotníckych pomôcok. Tim Cook na svojom Twitteri informoval, že spoločnosť v boji proti ochoreniu COVID-19 dodá cez svojich dodávateľov desiatky miliónov ochranných štítov. Apple stihol darovať prvú várku a každý týždeň chce do nemocníc dostať ďalší milión ochranných štítov. Okrem USA ich chce distribuovať aj v iných krajinách, informuje The Verge.

Kríza so šíriacim sa koronavírusom sa naplno prejavuje po Číne, Taliansku, či Španielsku najmä v USA, kde počet obetí a nakazených rapídne stúpa. Doteraz sa týmto vírusovým ochorením v priebehu pár týždňov v zámorí nakazilo vyše 337 000 ľudí.

Zdravotníci tak aj v tejto krajine potrebujú ochranné pomôcky viac ako kedykoľvek predtým, no ich nedostatok spôsobil, že pomocnú ruku podávajú aj známi výrobcovia.

Apple pomáha zdravotníkom ochrannými štítmi. Dodá desiatky miliónov kusov

Podobne ako na Slovensku a v ďalších krajinách, aj v USA sa zdravotníci dočkali pomoci. Avšak od firmy, ktorá nie je so zdravotníctvom príliš spájaná. Popri ďalších spoločnostiach sa totiž rozhodol pomôcť aj Apple, a to hneď vo veľkom.

Plánuje rozdať až 20 miliónov ochranných štítov, ktoré je možné rýchlo prispôsobiť a začať využívať takmer okamžite. Ochranné štíty majú dostať sestričky a lekári v nemocniciach okrem Spojených štátov aj v mnohých iných krajinách.

Nenechaj si ujsť
Dopad koronavírusu na planétu je obrovský. Dokazujú to aj fotky z vesmíru pred a po vypuknutí vírusu

Apple do tohto procesu zahrnul aj svojich dizajnérov, inžinierov, operátorov a baliace tímy, ktoré spolupracujú s dodávateľmi na návrhu, výrobe a distribúcii štítov. Spoločnosť pritom využíva aj dodávateľov v Číne a USA.

Prvú várku už odovzdala nemocnici v Santa Clara Valley. Jedno balenie pritom obsahuje 100 ks ochranných štítov. Popritom Apple uzatvoril svojich 458 obchodov Apple Store vo všetkých ďalších krajinách okrem Číny, kde boli predajne nedávno otvorené, informuje PhoneArena.

Flickr

Práve v tejto ázijskej krajine sa situácia v posledných týždňoch zlepšila a vďaka tomu môže aj tento gigant pokračovať vo svojich plánoch. Onedlho by mal byť totiž po dlhom čakaní predstavený „lacný“ iPhone, no dodávatelia majú pracovať aj na výrobe komponentov pre novú generáciu vlajkových iPhonov.

Budúce modely, ktoré Apple zvyčajne predstavuje v septembri, však môžu byť ohrozené práve kvôli kríze, ktorá bude mať dopad aj na samotných zákazníkov.

Pandémia môže ovplyvniť predstavenie iPhonu 12

Apple sa totiž obáva, že pandémia spôsobí výrazný pokles dopytu a rozpočtu ľudí, ktorí si pripravované iPhony nebudú môcť dovoliť.

Z toho dôvodu preto môže nakoniec odložiť predstavenie línie iPhonov 12, no zatiaľ nie sú známe bližšie detaily. Situácia pritom ovplyvnila aj dodávateľov, ktorí obmedzujú výrobu niektorých komponentov. Viac informácií sa dozvieš v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom