Výrobcovia smartfónov od začiatku tohto roka už predstavili niekoľko skvelých modelov, medzi ktorými nechýbajú ani nadupané vlajkové lode. Výkon všetkých z nich ako obvykle testuje známa benchmarková aplikácia Antutu, ktorá teraz zverejnila zoznam najsilnejších smartfónov sveta za minulý mesiac. Príchod herných modelov sa odrazil na posúvaní výkonovej hranice smartfónov, medzi ktorými už nevládne „zabijak vlajkových lodí“.

Hardvérová výbava určuje výkonový potenciál smartfónov, ktoré je podľa toho možné rozdeliť do rôznych kategórií. Segment prémiových modelov tento rok vo väčšine prípadov dostával procesor od Qualcommu, ktorý svojim výkonom naozaj ohromuje. Snapdragon 845 tak obsadil mnohé základné dosky tohtoročných vlajkových lodí, ktoré si zmerali sily aj v syntetickom benchmarku Antutu.

Najvyšší výkon podala herná novinka od Xiaomi

Podľa výsledných čísel z priemeru testov jednotlivých smartfónov je tak možné určiť, ktorý z nich je ten najvýkonnejší. Antutu teraz zverejnilo nový rebríček najvýkonnejších smartfónov sveta za jún 2018. Mnohí by tipovali, že na vrchole tohto zoznamu nájdu posledný model spoločnosti OnePlus. Výsledky však priniesli odlišné poradie. Prvé miesto si svojim ohromným výkonom, ktorý Antutu ohodnotilo až 287 759 bodmi, zabral herný smartfón Black Shark od Xiaomi. Špecifikom tohto modelu je procesor Snapdragon 845, ktorý však disponuje možnosťou pretaktovania, a tak ponúka ešte viac výpočtového výkonu.

Nenechaj si ujsť
Rebríčku najpredávanejších smartfónov sveta vládne prekvapivý smartfón

Hneď za týmto kúskom si 2. pozíciu uchmatla bezrámiková novinka s vysúvacím selfie fotoaparátom, Vivo NEX. Veľký favorit fanúšikov spoločnosti OnePlus si však s 282 275 bodmi získal 3. miesto. Za prvou trojicou najvýkonnejších smartfónov sveta nájdeme nový Top model Xiaomi Mi 8, ktorý nasleduje menej známy Smartisan R1. V závese za nimi sa drží vlajková loď Galaxy S9+, Xiaomi Mi Mix 2S, Galaxy S9 a prémiová Xperia XZ2. Desiatku najlepších smartfónov uzatvára herný model Nubia Red Magic, ktorý v testovaní Antutu získal priemerne 214 580 bodov.

Mnohým však v tomto zozname môže chýbať nedávno predstavené Oppo Find X. Tento prelomový model sa však ešte nedostal do predaja, a teda zatiaľ neabsolvoval ani testovanie v aplikácii Antutu. Po jeho uvedení na trh však môže v rebríčku najvýkonnejších smartfónov sveta poriadne zamiešať karty. S príchodom nadchádzajúcich vlajkových lodí budú výsledky benchmarkov aktualizované o ďalšie nové kúsky, medzi ktorými bude v auguste aj nový Samsung Galaxy Note 9. Zatiaľ je však priskoro predpokladať, ktoré miesto tento špičkový phablet obsadí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom