Spoločnosť Xiaomi je známa tým, že dokáže vydávať jedno nové zariadenie za druhým a venuje sa pritom snáď každej oblasti smart gadgetov. Teraz výraznejšie upriamila pozornosť aj na herný sektor, kde po výkonnom notebooku prichádza aj herný smartfón. Ten vznikol v spolupráci so spoločnosťou Black Shark.

Smartfón predstavený práve dnes dostáva meno Black Shark Gaming Smartphone. Už vopred sa očakávali od tohto zariadenia nekompromisné špecifikácie a presne to teraz fanúšikovia dostávajú.

Obrovská sila

Dizajnovo smartfón dáva za pravdu niekoľkým uniknutým fotografiám, ktoré sme videli už pred predstavením. Jasné sú zaoblené rohy zariadenia, ktoré pripomínajú štýl iPhonu. Black Shark Gaming Smartphone prichádza s 5,99-palcovým displejom, ktorý ponúkne rozlíšenie FullHD+ (2160 x 1080 pixelov) a pomer strán 18:9.  Zariadenia žiaľ neponúkne 120 Hz panel. Srdcom zariadenia je očakávane momentálne najvýkonnejší procesor od Qualcommu, Snapdragon 845. Grafickým čipom je Adreno 630.

Výrobca ďalej pridal veľmi štedrých 8 GB operačnej pamäte. Vnútorné úložisko pojme 128 GB dát, vyššej konfigurácie s 256 GB pamäťou sme sa žiaľ nedočkali. K dispozícii bude ešte verzia so 6 GB RAM a 64 GB ROM. Úložisko je typu UFS 2.1. Táto výbava sa pričinila o úžasné skóre v benchmarku AnTuTu. Smartfón dosiahol 279 464 bodov, čo je viac ako nedávno predstavený Xiaomi Mi MIX 2S.

Podľa slov výrobcu batériu ponúkne výdrž 5 hodín pri maximálnej hernej záťaži, pričom kapacita sa zastavila na hodnote 4000 mAh. Dostupné je aj rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 a USB typu C. Hmotnosť zariadenia je 190 gramov, pri hrúbke 9,25 milimetrov.

Čo sa týka kamier, tak vzadu sa nachádza duálna konfigurácia s primárnym 12 MPx snímačom a sekundárnym 20 MPx senzorom. Clona ja pri oboch šošovkách na hodnote f/1,75. K dispozícii je duálny LED blesk, rýchle PDAF zaostrovanie, HDR, režim Portrét a technológia, ktorá má poskytnúť vylepšené snímky za horších svetelných podmienok. Predná kamera disponuje rozlíšením 20 MPx, clonou f/2.2 a možnosťou nahrávať 4K video.

Naozaj herný smartfón

Xiaomi a Black Shark dôkladne mysleli aj na hernú stránku smartfónu, ktorá ho oddeľuje od bežných zariadení. Výrobca napríklad propagoval unikátny systém chladenia vodou, ktorý má zabezpečiť bezproblémovú prevádzku aj pri vysokom výkone.

Špeciálne je vyriešená aj anténa pre príjem signálu. Na zadnej strane zariadenia sa tiahne diagonálne, obrazne do písmena X, vďaka čomu predchádza problémom s príjmom signálu pri uchytení zariadenia na šírku.

Na boku zariadenia je zas špeciálne tlačidlo Shark, ktoré okamžité optimalizuje výkon a umožní využívať smartfón pri hraní naplno. K dispozícii bude aj príslušenstvo v podobe joysticku, ktorý sa jednoducho nasunie ne zariadenie a ponúkne vylepšenú možnosť ovládania počas hrania hier. K dispozícii bude aj samostatný čip pre spracovanie a vylepšenie obrazu. Na zadnej strane sa nachádza aj logo Black Shark, ktoré vytvára špeciálne efekty napríklad pri prijatí notifikácie.

Cena a dostupnosť

Nakoniec máme ceny smartfónu. Black Shark Gaming Smartphone je dodávaný v dvoch variantách – jeden s kapacitou 6 GB pamäte RAM a 64 GB ROM s cenou 2999 juanov, čo je v prepočte 387 €. Verzia s 8 GB RAM a 128 GB ROM vyjde na 3499 juanov, teda takmer 452 €. Ovládač hernej konzoly Black Shark sa bude predávať samostatne za 179 jenov, v prepočte 23 €. Kedy bude zariadenie dostupné ešte zisťujeme.

Smartfón tak prichádza s nižšou cenou než hlavný konkurent Razer Phone, v niektorých špecifikáciách (napríklad pri displeji) sa však odlišujú. Ktorý z týchto dvoch kúskov to vyhral u teba?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP