Kórejský výrobca mal zo svojej poslednej vlajkovej lode po predstavení veľkú radosť, ktorú priniesli výborné predajné čísla. Zdalo sa, že si zákazníci jeho väčší Top model obľúbili a predaje tak stále rástli, až kým sa vtedajšia novinka nestala tou najpredávanejšou. Neskôr však začali predaje stagnovať, a to využil Apple .

Po svojej premiére sa stal nový Samsung Galaxy S9 a S9+ dominantou predajov na svetových trhoch. Väčší z dvojice to však dotiahol aj na prvé miesto ako vtedy najpredávanejší smartfón sveta. O pár týždňov zmizol predstaveným Samsungu úsmev z tváre. Predaje ich poslednej vlajkovej lode stagnovali, nakoľko množstvo predaných kusov nebolo presne podľa očakávaní. Táto situácia sa teraz odrazila na celkovej pozícii modelu Galaxy S9+, ktorý už nie je najpredávanejším smartfónom.

Predaje vlajkovej lode Samsung nejdú podľa predstáv

Už v máji totiž klesol podiel tohto smartfónu na svetovom trhu na 2,4 %. Krátko na to ho v rebríčku predbehol model, ktorý počas apríla zastával miesto 5. najpredávanejšieho smartfónu. Čoskoro na to sa objavili správy, že Galaxy S9 je najhoršie predávaným prémiovým modelom Samsungu od čias modelu Galaxy S3. Applu sa podarilo rozbehnúť účinnú marketingovú kampaň v Európe. Vďaka tomu sa iPhone 8 vyšvihol nad Samsung Galaxy S9+ a momentálne si drží prvé miesto medzi najpredávanejšími smartfónmi.

Nenechaj si ujsť
Samsung a Apple sa po dlhých siedmych rokoch dohodli na ukončení súdneho sporu

Za touto dvojicou sa však umiestnil výročný iPhone X, ktorý si s 2,1 % podielom na trhu vyslúžil v tomto rebríčku 3. miesto. Na 4. pozícii ale neskončil žiaden smartfón od Apple, či Samsungu. Toto miesto obsadil najlepší lacný model, Xiaomi Redmi 5A. Čínsky výrobca tak opäť svetu ukázal, že aj za málo peňazí je možné vyrobiť jeden z najpopulárnejších smartfónov na svete. Do štatistík spoločnosti Counterpoint Research sa zaradil ešte jeden kúsok tohto výrobcu. Na 9. mieste totiž skončilo Xiaomi Redmi 5 Plus.

Zobraziť celú galériu (2)
Counterpoint Research

V rebríčku sa ale umiestnili s 2,1 % podielom aj iPhone 8 Plus a Samsung Galaxy S9, s 1,4 % podielom to boli Huawei P20 Lite a Vivo X21. Všetko uzatvára s 1,2 % model A83 od Viva. Situácia na svetových trhoch sa však rýchlo mení, a tak je možné, že pozíciu lídra v tomto hodnotení bude už čoskoro zastávať iný smartfón. Nateraz si korunku uchmatol iPhone 8, ktorý sa jej ale zrejme tak skoro nebude chcieť vzdať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom