Galaxy Note 9 je ďalším veľmi očakávaným smartfónom od Samsungu. Zatiaľ čo k nám prúdia mnohé neoficiálne informácie o dizajne či výbave, teraz nám juhokórejská spoločnosť prakticky potvrdila oficiálny dátum jeho predstavenia.

Samsung zverejnil krátke promo video, na ktorom síce nie je zobrazený nový smartfón, ale veľmi dôležité a známe príslušenstvo. Ide o stylus S-pen, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou série Galaxy Note. Celé video teda jasne naznačuje dátum predstavenia nového phabletu.

9. augusta sa tak odohrá ďalšia konferencia, ktoré Samsung označuje ako Unpacked. Už dlhodobo sa hovorí, že Note 9 má prísť práve august, takže aj vzhľadom na nové oficiálne promo Samsungu ide v podstate o definitívne potvrdenie.

Presné miesto konania zatiaľ známe nie je, no udalosť bude naživo vysielaná aj na oficiálnej stránke spoločnosti. Vo videu si ešte môžeme všimnúť aj potenciálne ďalšiu nápovedu od Samsungu. Farba pera S-Pen je výrazne žltá, až zlatistá a je možné, že v podobnom prevedení sa nám predstaví aj jedna verzia Galaxy Note 9. Tieto dohady už využil portál Phonearena a predstavil aj render možného dizajnu.

Na novú funkcionalitu sa oplatí čakať

Práve S-pen by s novou generáciou Galaxy Note malo priniesť množstvo inovatívnych funkcií. Naznačuje to aj jeden zo známych „leaksterov“ IceUniverse na svojom Twitter účte. Podľa neho sa totiž na novú funkcionalitu S-Pen oplatí počkať.

Uvidíme teda, čo nám nakoniec Samsung predstaví. Vzhľadom na prakticky potvrdený dátum predstavenia však aspoň vieme, že odhalenie Galaxy Note 9 je už takmer za dverami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú