Na Netflixe dnes štartuje dvojica noviniek, ktoré by ťa mohli zaujať. O prvú sa postaral tvorca seriálového megahitu Money Heist a zavedie ťa na španielsku Ibizu, kde sa alkohol a drogy valia prúdom zo všetkých strán. V druhom prípade ide o zaujímavý dokument s priaznivým diváckym hodnotením.

Sľubná novinka zo Španielska

Španielske seriály zažívajú vďaka Netflixu obrovský boom. Money Heist, Elite, Locked up či Valeria, sú len malou ochutnávkou pestrého portfólia španielskych seriálových projektov, ktoré v ponuke stramovacej služby aktuálne nájdeš.

Už dnes sa tento zoznam rozrastie o ďalšiu napínavú sériu zo španielskej produkcie. Novinka s názvom White Lines divákov zavedie na slnečnú Ibizu, ostrov plný alkoholu, drog a nikdy nekončiacich diskoték. Práve sem sa vydá hlavná hrdinka Zoe, ktorá je odhodlaná nájsť pravdu o smrti svojho nezvestného brata. Po objavení jeho tela Zoe zanecháva pokojný život v Manchesteri a postupne dáva dokopy kúsky skladačky odhalujúcej pravdu o dobrodružnom živote mŕtveho súrodenca v nebezpečnom prostredí drog.

Hlavnú postavu si v novinke zahrá sympatická Laura Haddock (Kapitán Amerika, Strážcovia Galaxie), showrunnerom je Alex Pina, ktorý stál za seriálovým megahitom Money Heist. Ak sa White Lines kvalitám úspešnej lúpežnej série čo i len priblíži, máme sa na čo tešiť.

Pútavý dokument s vysokým hodnotením

Druhá novinka, ktorá by cez víkend mohla stáť za tvoju pozornosť, je minuloročný dokument Human Nature, ktorý od dnešného rána nájdeš aj v ponuke Netflixu. 107 minútová snímka sa snaží prehľadnou formou priblížiť svet genetického inžinierstva a zároveň v jednoduchosti vysvetľuje proces CRISPR, ktorý pri úprave génov znamenal obrovskú revolúciu.

Dokument sa sústredí na rozhovory s vedcami, ktorí za procesom stáli, vysvetľuje nekonečné možnosti úpravy genetickej výbavy rastlín, zvierat i ľudí a zdôrazňuje ich význam pri liečení chorôb a riešení niektorých z existenčných problémov ľudstva. Tvorcovia však zároveň upozorňujú aj na etickú otázku úpravy génov, ktorá kontroverznú vedeckú oblasť neoblomne sprevádza.

Human Nature bol minulý rok pozitívne prijatý ako medzi recenzentmi a odbornou verejnosťou, tak i medzi samotnými divákmi. Na iMDB si snímka drží výborné hodnotenie 7,3/10, na ČSFD zasa 89%, aj keď v tomto prípade je počet hodnotiacich divákov skutočne nízky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom