Netflix rozhodne nepatrí medzi spoločnosti, ktoré by nechávali všetko na náhodu. Dôkazom je aj práve priblížený horor The Devil All the Time na motívy rovnomennej novely, kedy do úloh hlavných postav nasadila spoločnosť hneď dve obrovské filmové hviezdy.

The Devil All the Time je zasadený do obdobia medzi druhou svetovou vojnou a konfliktom vo Vietname. Atmosférická ukážka, na ktorú upozornila československá skupina fanúšikov Netflixu, predstavuje mladíka Arvina Russella (Tom Holland), ktorý ako jeden z mála neverí miestnemu kazateľovi (Robert Pattinson).

Snímka už z traileru pôsobí ako pocta starším hororom, sústreďujúcim sa na podivných obyvateľov drobných amerických mestečiek, skorumpovaných šerifov a presne stanovené pravidlá komunity. Tá bezhlavo verí miestnemu kazateľovi každé slovo, a to aj napriek jeho, na prvý pohľad nepatričným, zvráteným úmyslom.

Ako píšeme v úvode, predlohou psychologického trileru je rovnomenná oceňovaná novela z pera Donalda Ray Pollcka. Na scenári spolupracoval Antonio Campos, zatiaľ čo z producentských stoličiek na film dozerali Jake Gyllenhaal a Randall Poster.

Zaujímavosťou tak je, že jednu z hereckých pozícii mal pri pôvodnom predstavení myšlienky filmu obsadiť aj Chris Evans. Ten však v roku 2019 ponuku odmietol a jeho miesto nahradil Sebastian Stan, ktorého Evans sám odporučil.

Nenechaj si ujsť
Natáčanie veľkého finále Money Heist je už v plnom prúde. Znova sa vráti obľúbená postava

Produkcia filmu našťastie ukončila svoje pôsobenie už minulý rok v jari, takže nedošlo k žiadnym preloženiam. Psychologický hororový triler s hviezdnym obsadením a zaujímavou premisou pristane exkluzívne na Netflixe 16. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom