Netflix v tomto roku plánuje do svojho obsahu pridať takmer 100 filmov, medzi ktorými pomerne jasne dominuje satirická komédia s hviezdnym obsadením Don’t look up. Deadline teraz informuje, že už takto extrémne silné herecké osadenstvo sa rozrástlo o dve ďalšie zvučné mená.

Prvým je oceňovaný britský herec Mark Rylance, ktorého si diváci môžu pamätať z nedávneho netflixového hitu The Trial of the Chicago 7 alebo špionážnej drámy Bridge of Spies, kde si za svoju rolu vyslúžil aj najprestížnejšie filmové ocenenie v podobe oscarovej sošky.

Druhým silným menom, ktoré sa pridáva ku hviezdnej hereckej zostavy, je americký herec a režisér Michael Chiklis. Ten je známy z ikonickej role nekompromisného detektíva Vice Mackeyho zo seriálu The Shield, ktorá mu priniesla Zlatý glóbus, televíznu cenu Emmy, rovnako ako ocenenie Television Critics Association Award.

Themoviedb.com

Zostava, aká na Netflixe ešte nebola

Politická satira režiséra Adama McKaya (The Big Short, Anchorman) budí pozornosť prakticky od svojho oznámenia a to predovšetkým vďaka ústrednej hereckej dvojici, ktorú vo filme stvárnia Leonardo DiCaprio (The Revenant) a Jennifer Lawrence (séria Hunger Games).

Pre DiCapria je to vôbec prvýkrát, čo sa objaví vo filme z produkcie Netflixu. Hlavné herecké duo však dopĺňajú ďalšie nemenej slávne herecké mená a vo filme sa okrem iných objavia Meryl Streep, Cate Blanchet, Timothée Chalamet, Chris Evans, či Matthew Perry.

Netflix

Príbeh filmu sleduje dvoch nie príliš uznávaných astronómov (Lawrence, DiCaprio), ktorí ako prví zistia, že na Zem sa neodvratne rúti asteroid a do zrážky ostáva len šesť mesiacov. Spoločne sa vydávajú na cestu osvety, počas ktorej varujú ľudstvo pred koncom sveta. Stretávajú sa však s ignoráciou a nedôverou zo strany verejnosti, ale aj politikov.

Satira na politickú scénu

V úlohe prezidentky Janie Orlean sa predstaví viacnásobná držiteľka Oscara Meryl Streep, ktorá odmieta akékoľvek teórie, že by sa svet blížil ku koncu a svojich stúpencov vedie heslom “Don’t look up“. V tomto boji ju bude podporovať jej syn (Jonah Hill) z pozície šéfa kancelárie Bieleho domu.

Meryl Streep sa v rozhovoroch vyjadrila, že konanie jej postavy nápadne pripomína postoje niekdajšieho prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý v minulosti takisto spochybňoval mnohé skutočnosti ako napr. globálne otepľovanie či pandémiu koronavírusu a nabádal svojich priaznivcov k odporu.

Netflix

V USA je všeobecne známe, že každý politik-demagóg má podporovateľa aj v radoch médií, aj preto sa aj v Don’t look up objaví konzervatívny televízny komentátor, ktorý prehlasuje, že žiaden asteroid sa na Zem nerúti. Nezahrá si ho nik iný ako Matthew Perry, známy najmä ako Chandler z Priateľov, ktorý sa pred kamery vracia po dlhých 11 rokoch.

Úlohou pripravovaného filmu je poukázať na trend dnešnej doby, kedy ľudia po celom svete, mnohokrát pod vedením politikov, neveria vedcom a odborníkom a namiesto toho sa prikláňajú ku konšpiračným teóriám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom