Pojmy ako Stranger Things alebo Zaklínač sú ti určite známe, no čuduj sa svete, streamovacie služby ponúkajú aj mnoho ďalších zaujímavých titulov na pokračovanie. Názvy týchto piatich seriálov ti možno v prvom momente nič nepovedia, no ver nám, že ide o skryté klenoty Netflixu.

Kingdom

Kombinácia stredovekej Južnej Kórei a všadeprítomných zombíkov nie je vídaným javom na obrazovkách, no v tomto originálnom projekte Netflixu tieto dva aspekty zapadajú do seba parádne. Seriál zatiaľ pozostáva z dvoch sérií, no tie sú nabité akčnými a hlavne vynikajúco stvárnenými bojovými choreografiami nielen proti pliage kórejskej feudálnej spoločnosti.

Stredom vesmíru je korunný princ, ktorý s najlepším úmyslom chce pomôcť napadnutej dedinke v nádherných reáliách dobovej krajiny. Seriál Kingdom okrem nevídanej premisy disponuje mnohými príbehovými zvratmi a hlavne slušným tempom, navádzajúcim diváka k sledovaniu ,,ešte jednej, dnes už poslednej časti.“

The Last Kingdom

The Last Kingdom je samozvanou odpoveďou štúdia BBC na Vikingov alebo Game of Thrones od HBO. Historický seriál sa už o pár dní dočká štvrtej série, ktorá opäť prehĺbi vzťah divákov s charizmatickým hlavným hrdinom Uhtredom.

Prečítaj si tiež
Pokračovanie historického seriálu na Netflixe má oficiálny dátum vydania

Aj keď snímka v úvode môže pôsobiť ako lacnejší variant spomínaných Vikingov, druhý pohľad na históriu Anglicka je väčšinou pre fanúšikov ten osudový. Ako je už v tomto žánri zvykom, akčné scény strieda politika dotvárajúca príbehové pozadie seriálu a raz za čas milostná scéna požmurkávajúca na všetkých fanúšikov kníh od George R. R. Martina.

Russian Doll

Seriál Russian Doll nás zatiaľ pohostil len jednou sériou, no osem úvodných častí je dobre spracovaných a hlavne je to nepochopiteľná jazda od začiatku do konca. Práve pocit neznáma a konštantne vznikajúce otázniky okolo charizmatickej herečky Nathashi Lyonne nás ťahali po celú minutáž tohto neprávom prehliadaného počinu na Netflixe.

Premisa je postavená na osude mladej bohémky Nadii, ktorá neustále prežíva deň svojich narodenín dookola. Nadia tak pri každom úmrtí a prežití rovnakého dňa v tejto dramatickej komédii prehodnotí svoje životné priority od základu. Russian Doll sa navyše môže pochváliť excelentným soundtrackom.

When They See Us

Emotívny a geniálne spracovaný seriál z produkcie nie príliš obľúbenej filmárky Avy DuVernay sleduje osudy piatich neprávom obvinených Afroameričanov na konci 80. rokov. Miniseriál When They See Us je spracovaný podľa skutočného prípadu označeného ako Central Park Five, v ktorom je pätica neplnoletých Newyorčanov odsúdená na pobyt za mrežami za znásilnenie a následné úmrtie mladej ženy.

Prípad sa v danej dobe vyznačoval ako obrovským mediálnym ohlasom, kde sa do neho obúval aj terajší prezident spojených štátov, Donald Trump, tak aj faktom, že pätica mladých školákov bola neprávom odsúdená na život, ktorý si nezaslúžila. Štyri časti skôr považujeme za víkendovú oddychovku.

Elite

Nenápadný seriál Elite vznikol ako jeden z prvých cudzojazyčných projektov Netflixu. Seriál pozostávajúci zatiaľ len z troch sérií boduje na plnej čiare medzi divákmi skvele vyobrazenou zápletkou o triede študentov prestížnej španielskej školy. Zbohatlíkom skomplikuje život hŕstka nováčikov, ktorí vďaka štipendiu dostanú šancu, akú by inak nedostali – študovať na prestížnej strednej škole medzi smotánkou malého mestečka.

Triedne rozdiely zabezpečia novú úroveň rivality na škole, k čomu nedopomôže ani neobjasnená vražda mladej, bohatej študentky. V hľadáčiku väčšiny je tak nejeden nováčik ukazujúci svoju pravú tvár.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP