Elon Musk nežartoval, skutočne chce na trh priniesť Teslu Roadster v edícii SpaceX, ktorá bude podľa jeho slov „tak trochu raketa„. Ako informuje portál Teslarati, práve takýto Roadster sa objavil v Petersenovom automobilovom múzeu spolu s popisom, ktorý potvrdzuje neuveriteľné zrýchlenie.

Až doposiaľ to boli „iba reči“ Elona Muska, no teraz sa už všetko zdá byť oficiálne. Aspoň tak to prezentujú rôzni automobiloví nadšenci, ktorí v Petersonovom múzeu objavili novú generáciu Tesly Roadster a prečítali si popisnú tabuľku k tomuto elektromobilu.

Okrem vystavenej Tesly si teda môžu návštevníci prečítať aj informáciu o tom, že druhá generácia Tesly Roadster dostane pohonnú jednotku „Plaid“, ktorá disponuje trojicou elektromotorov (1 vpredu, 2 vzadu). Tie zabezpečia zrýchlenie „obyčajnej“ verzie z 0 na 60 míľ/h (96 km/h) pod 1,9 sekundy.

NEPREHLIADNI
Tesla Roadster bude tak trochu raketa. Musk napísal, že aj vzlietne

Ďalej sa na ceduľke píše aj o špeciálnej SpaceX verzii Tesly Roadster, ktorá bude mať zvýšený výkon vďaka tryskám na stlačený vzduch v zadnej časti auta, táto verzia má zrýchliť z 0 na 60 míľ/h (96 km/h) len za neuveriteľných 1,1 sekundy.

Všetky tieto informácie sme už v podstate vedeli aj doteraz, no až teraz ich mnohí začali brať vážne, nakoľko doposiaľ to všetko boli „iba reči“ Elona Muska. Podľa nás ale ešte nič oficiálne až do momentu, pokiaľ neuvidíme reálny produkt a skutočne nameraný čas.

Zrýchlenie len za 1,1 sekundy?

Súčasné autá, respektíve ich zrýchlenie, je limitované jednou zásadnou vlastnosťou, ktorou je priľnavosť pneumatík. V jednoduchosti, auto môže zrýchľovať iba tak, ako mu to pneumatiky dovolia, ak začnú prešmykovať, vysoký výkon auta sa stráca.

V prípade, že by sa ale vozidlo vznášalo, nemalo by žiadnu priľnavosť, takže na jeho pohon by sa už nemohli použiť klasické motory, ale trysky by v takomto prípade fungovali. Zrýchlenie by bolo teda priamo závislé len na výkone tryskových motorov

„Raketový“ Roadster by ich mal mať celkovo až 10. Poháňať ich bude stlačený vzduch, nádrž sa má nachádzať na mieste zadných sedadiel a jej celkový tlak bude až 10 000 psi. Detailné vysvetlenie, ako by tento pohon mohol fungovať, si môžeš pozrieť vo videu nižšie.

Ďalšia generácia sa bude vznášať

Elon Musk je známy svojimi šialenými nápadmi a vyhláseniami, ktoré častokrát pretaví do reality. Máme tu napríklad jeho plameňomet a fľašu tequily, ktorú predáva pod značkou Tesly. Teraz prichádza s ďalším šialenstvom. Chce, aby sa ďalšia generácia Tesly Roadster dokázala vznášať nad zemou, o téme informoval portál Futurism.

Toto vyhlásenie padlo v populárnom podcaste Joe Rogana, kde bol hosťom spomínaný vizionár Elon Musk. Keď sa dostala reč na najrýchlejší elektromobil od Tesly, Musk povedal, že chce, aby sa ďalšia generácia Roadsteru vznášala bez toho, aby pri tom mohlo dôjsť k zraneniu posádky.

Už súčasná generácia Tesly Roadster má disponovať raketovým pohonom, ktorý poslúži na lepšie manévrovanie a ešte lepšie zrýchlenie. Podobné vzduchové trysky, ktoré sa použijú v tomto prípade, by mohli byť využité, aby sa nový Roadster vznášal nad zemou až vo výške 3 metrov, píše DailyMail.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú