Elon Musk dokáže predať naozaj všetko, neraz sme boli svedkami, ako sa mu podarilo zarobiť na absolútnych „hlúpostiach“ – najlepším príkladom plameňomet pod značkou Boring Company. Novým produktom, tentokrát pod značkou Tesla, je luxusne vyzerajúca fľaša tequily, ktorá je dostupná v oficiálnom e-shope Tesly, upozornil portál Electrek.

Pokus predávať alkohol pod značkou amerického výrobcu elektromobilov sme tu už mali. Išlo však o nelicencovaný produkt a Tesla s nápojom „Tesla Motors“ v Číne nemala nič spoločné.

Nový produkt v oficiálnom e-shope Tesly, ktorým je šialene vyzerajúca fľaša naplnená špičkovou tequilou, je však už skutočný počin Elona Muska. Už v minulosti si robil Musk zo svojich fanúšikov žartíky o vlastnom alkohole a dokonca si dal aj zaregistrovať značku „Teslaquila“.

Skutočný produkt však nesie o niečo konzervatívnejší názov – fľaša sa volá jednoducho Tesla Tequila. Veľmi hodnotne vyzerajúca fľaša je naplnená špičkovou tequilou añejo, ktorá sa vyrába z agáv. Nápoj zreje 15 mesiacov v dubových sudoch a pri popíjaní by si mal cítiť sušené ovocie, vanilku a na záver vyváženú korenistú chuť.

O produkciu tequily sa stará spoločnosť Nosotros. Zrejme už tušíš, že cenovka tohto produktu bude nastavená o niečo vyššie, pričom fľaša s objemom 750 ml sa v USA predáva za 250 dolárov, čiže okolo 210 €.

Ak si už robíš na tento kúsok luxusného alkoholu zálusk, budeme ťa musieť sklamať. Oficiálnou cestou z e-shopu Tesly sa k nemu nedostaneš, produkt je totiž dostupný iba pre Američanov a aj to iba v štátoch, kde je legálne doručovanie alkoholu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom