Dlho očakávaný elektrický športiak Tesla Roadster bude doslova raketa na kolesách. Potvrdil to dokonca aj samotný Elon Musk v komentári pod jedným príspevkom na sociálnej sieti Twitter. Na túto zaujímavosť upozornil portál Teslarati.

Najlepšie zrýchľujúce sériovo vyrábané auto na svete tento rok ešte neuvidíme. Ako sme ťa informovali, sériová výroba Tesly Roadster sa odkladá až na rok 2022, no Musk nás v tomto smere nenechal zúfať a opäť poodhalil informáciu, kvôli ktorej si hovoríme, že sa ten rok navyše určite oplatí čakať.

Po predstavení facelifotvaného Modelu S, ktorý prináša aj novú verziu pohonu Plaid+, ostali fanúšikovia v nemom úžase. Vynovený Model S s tromi elektromotormi dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h pod 2,1 sekundy. Takúto hodnotu by mal dosahovať aj model Tesla Roadster, otázkou preto je, v čom bude športiak iný oproti najvýkonnejšiemu elektrickému sedanu.

Raketový pohon v aute skutočnosťou

Už dávnejšie sa hovorilo, že Tesla Roadster by mohla dostať raketový pohon používaný pri raketách SpaceX a Musk na Twitteri potvrdil, že skutočne príde verzia, ktorá bude disponovať tryskami okolo auta. Tesla Roadster bude teda čiastočne raketa na kolesách a mala by tiež dokázať „tak trocha lietať“. Tú druhú časť vety však treba brať samozrejme s nadsázkou.

Nečakaj však žiadne šľahajúce plamene zo zadnej časti auta. „Raketovým pohonom“ sa v tomto prípade myslí technológia stlačeného vzduchu, ktorý SpaceX používa na manévrovanie vo vesmíre či korigovanie rakety pri jej pristávaní, informuje InsideEVs.

Tesla Roadster dostane podobné trysky okolo celého auta a špeciálnu nádržou na stlačený vzduch. Trysky budú následne pomáhať pri zrýchlení, brzdení a hlavne v zákrutách. Ak si si teda kládol otázku, či sa Tesla Roadster ešte vôbec oplatí niekomu kúpiť, raketový prídavný balík by mal byť jasným dôkazom, že sa oplatí a aj oproti Plaid+ verzii Modelu S bude Roadster ešte prelomovejší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP