Mercedes-Benz patrí medzi ďalšiu tradičnú automobilku, ktorá sa prispôsobuje aktuálnemu trendu elektromobility a čiastočne tak mení svoje portfólio. Ako informuje Daimler v tlačovej správe, nemecká automobilka do dvoch rokov predstaví šesť nových čisto elektrických modelov.

Mercedes mal síce pomalší štart čo sa týka elektrifikácie modelov a spomedzi prémiových značiek ako Audi, BMW či Jaguar predstavil svoj prvý elektromobil ako posledný, momentálne predstavil jeden z najodvážnejších plánov, v ktorom sľubuje predstavenie až šiestich elektrických modelov do konca roku 2022.

Okrem EQC a EQV pribudnú EQA, EQB, EQE a EQS

Prvým elektromobilom nemeckej automobilky bol prémiový model EQC, zatiaľ čo najnovší prírastok EQV patrí do kategórie dodávok. Oba tieto modely sme mali možnosť vyskúšať aj v našej redakcii a ich recenzie si môžeš prečítať v tomto, respektíve v tomto článku.

Spoločne s novými modelmi EQA, EQB, EQE a EQS, pričom modely EQE a EQS uvidíme aj vo verzii SUV, bude rodina EQ pozostávať z ôsmich modelov vyrábaných v siedmich továrňach na troch kontinentoch. Modely EQE a EQS aj s ich verziami SUV budú založené na novej platforme EVA, informuje InsideEVs.

Výroba jedného z pripravovaných modelov, konkrétne EQA, je už momentálne v plnom prúde v nemeckej továrni v Rastatte. Svetová premiéra je naplánovaná na 20. januára 2021.

Výroba EQB v Maďarsku

Jeden z pripravovaných elektromobilov, model EQB, sa bude vyrábať u nášho južného suseda. V závode Mercedes-Benz Manufacturing Hungary v Kecskeméte by sa výroba mala začať koncom budúceho roka. Ako sme už skôr informovali, sériová výroba by sa mohla spustiť v poslednom štvrťroku 2021.

Zobraziť celú galériu (2)
Mercedes Benz - EQB

Prehľad výroby elektromobilov z rodiny EQ
  • EQC (kompaktné SUV) – Brémy (Nemecko) – vo výrobe (pre Čínsky trh továreň v Pekingu)
  • EQV (dodávka) – Vitoria (Španielsko) – vo výrobe
  • EQA (kompaktné SUV) – Rastatt (Nemecko) – vo výrobe (pre Čínsky trh továreň v Pekingu – 2021)
  • EQB (kompaktné SUV) – Kecskemét (Maďarsko) – 2021 (pre Čínsky trh továreň v Pekingu – 2021)
  • EQE (sedan) – Brémy (Nemecko) – 2021 (pre Čínsky trh továreň v Pekingu – 2021)
  • EQS (sedan) – Sindelfingen (Nemecko) – prvá polovica 2021
  • EQE a EQS (SUV verzia) – Tuscaloosa, Alabama (USA) – 2022

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP