Arabské krajiny, obzvlášť tie najmajetnejšie, sa nikdy netajili láskou k rýchlym autám, s ktorými sa dokážu naozaj zabaviť. Neraz tak môžeme na internete vidieť videá ako sa Arabi bavia so svojimi tátošmi. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Tesla má okrem USA pôsobisko aj v niekoľkých ďalších krajinách, no Saudská Arábia zatiaľ nie je medzi vyvolenými. Napriek tomu tamojší obyvatelia túžia po jej elektromobiloch, aj keď mnohé služby, vrátane servisu, nebudú môcť využiť.

Model X si užil off-road v piesku

Arabi však nemajú najmenší problém zájsť si po svoje vytúžené auto aj do zahraničia, a tak sa Tesla Model X ocitla aj v tomto kúte sveta. Tam sa s ňou však nový majiteľ nepremával len po asfaltových cestách. Off-roadová jazda na tomto luxusnom elektromobile bola rozhodne skvelým zážitkom, no väčším problémom by bol v prípade poruchy servis. Tesla síce zvykne niekedy za svojim pokazeným modelom vyslať technikov, avšak, ak to nie je možné, musí si majiteľ poradiť sám a odviezť svoj elektromobil do najbližšieho servisného centra.

Nenechaj si ujsť
Tesla značne navyšuje výkon v starších Modeloch S a X. Po novom zrýchlia pekelne rýchlo

Rovnako je veľký problém v tomto prípade aj s nabíjaním akumulátorov či internetovými službami na palube auta. Tieto nedostatky však majiteľovi a členovi klubu Tesla KSA zo Saudskej Arábie rozhodne nevadili. Miesto surfovania po internete sa rozhodol užiť si chvíle v piesočných dunách. Celý off-road s týmto stotisícovým elektromobilom taktiež zachytil na video, ktoré si môžeš pozrieť aj ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.