Arabské krajiny, obzvlášť tie najmajetnejšie, sa nikdy netajili láskou k rýchlym autám, s ktorými sa dokážu naozaj zabaviť. Neraz tak môžeme na internete vidieť videá ako sa Arabi bavia so svojimi tátošmi. 

Tesla má okrem USA pôsobisko aj v niekoľkých ďalších krajinách, no Saudská Arábia zatiaľ nie je medzi vyvolenými. Napriek tomu tamojší obyvatelia túžia po jej elektromobiloch, aj keď mnohé služby, vrátane servisu, nebudú môcť využiť.

Model X si užil off-road v piesku

Arabi však nemajú najmenší problém zájsť si po svoje vytúžené auto aj do zahraničia, a tak sa Tesla Model X ocitla aj v tomto kúte sveta. Tam sa s ňou však nový majiteľ nepremával len po asfaltových cestách. Off-roadová jazda na tomto luxusnom elektromobile bola rozhodne skvelým zážitkom, no väčším problémom by bol v prípade poruchy servis. Tesla síce zvykne niekedy za svojim pokazeným modelom vyslať technikov, avšak, ak to nie je možné, musí si majiteľ poradiť sám a odviezť svoj elektromobil do najbližšieho servisného centra.

Nenechaj si ujsť
Tesla značne navyšuje výkon v starších Modeloch S a X. Po novom zrýchlia pekelne rýchlo

Rovnako je veľký problém v tomto prípade aj s nabíjaním akumulátorov či internetovými službami na palube auta. Tieto nedostatky však majiteľovi a členovi klubu Tesla KSA zo Saudskej Arábie rozhodne nevadili. Miesto surfovania po internete sa rozhodol užiť si chvíle v piesočných dunách. Celý off-road s týmto stotisícovým elektromobilom taktiež zachytil na video, ktoré si môžeš pozrieť aj ty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP