Začiatkom roka Tesla predstavila vylepšené modely S a X, ktoré mali oveľa lepšie zrýchlenie z 0 – 100 km/h. Najnovšie správy však hovoria, že podobné vylepšenie by mohlo byť implementované aj do starších modelov.

Jedná sa o Model S 75D a Model X 75D s veľkosťou batérií 75 kWh a ktoré boli predané skôr ako 1. júla tento rok. Aktualizácia prináša zlepšenie zrýchlenia o viac ako jednu sekundu, čo už je rozhodne zaujímavý počin. Zrýchlenie Modelu S 75D by po novom bolo 4,2 sekundy oproti 5,2 sekundám, zatiaľ čo Model X by si polepšil zo 6 sekúnd na 4,9 sekundy.

Nie všetky modely môžu byť aktualizované

Podľa Tesly je však rozsah vozidiel nejasný a to, či vozidlo môže, alebo nemôže byť aktualizované, musí overiť pomocou VIN čísla. Dôvodom je rozdielny hardvér. Niekoľko majiteľov však môže po návšteve servisu skončiť s výrazne rýchlejším vozidlom, a to len pomocou úpravy softvéru, vďaka čomu obľubuje Teslu skutočne ohromné množstvo fanúšikov.

Aplikácia tejto aktualizácie môže v servise trvať aj dve hodiny, čiže to rozhodne nie je jednoduchá záležitosť z hľadiska implementácie. Je to naozaj zaujímavý ťah od automobilky, nakoľko vyhlásila, že nové modely prešli ako softvérovou, tak aj hardvérovou úpravou. No ako sa teraz ukázalo, pravdepodobne šlo len o softvérovú úpravu, keďže sa dá aplikovať aj na staršie vozy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom