Americký T-Mobile má za sebou obrovský škandál, za ktorý ho neminie poriadne mastná pokuta. V niektorých oblastiach so slabším pokrytím využíval falošné vyzváňacie tóny, vďaka čomu si volajúci mysleli, že sa hovor skutočne uskutočňuje.

Pokrytie mobilným signálom je dnes až na pár výnimiek na veľmi dobrej úrovni. Problém s dovolaním sa niekomu je tak skôr raritou. Iná situácia je v USA, ktoré je rozlohou omnoho väčšie a pokryť kvalitným mobilným signálom odľahlejšie vidiecke sídla je nerentabilné.

Preto americký T-Mobile využíval falošné vyzváňacie tóny, aby navodil dojem, že hovor sa skutočne deje. Využíval to predovšetkým vtedy, ak sa istú dobu nepodarilo nadviazať spojenie. Porušil tak nariadenie z januára 2014, ktoré takéto praktiky zakazovalo.

Ovplyvnených bolo niekoľko stoviek miliónov hovorov

Spoločnosť T-Mobile pripúšťa, že tento zákaz porušila, no dodáva, že to nebolo neúmyselné. Podľa jej vyjadrení sa to týkalo stoviek miliónov hovorov. Vďaka tomu volajúci verili, že telefón na druhej strane zvoní a ak sa nikto dlho neozýval, sami ho zložili s tým, že volaný nie je k dispozícií. Vytvoril sa tak zavádzajúci dojem, že poskytovateľ (T-Mobile) svoju úlohu spojovateľa splnil.

T-Mobile používal falošné vyzváňacie tóny
Zobraziť celú galériu (1)
T-Mobile - pokrytie signálom operátora v USA

Nenechaj si ujsť!
Niektorí operátori začali v novej verzii Androidu skrývať číselné zobrazenie sily signálu

Tieto falošné vyzváňania spoločnosť T-Mobile používala niekoľko rokov (od roku 2007) a pokračovala v jeho používaní aj po vydaní zákazu. Za toto porušenie si vyslúžila pokutu 40 miliónov dolárov. Tá bude zaplatená americkej pokladnici. Podľa vyhlásenia tu nie je dôvod na to, aby boli odškodnení aj zákazníci. Tí v celom prípade vystupovali ako druhoradí.

Potencionálne nebezpečenstvo

Aj keď falošné vyzváňania neboli využívané pri každom hovore (len keď istú dobu nedošlo k spojeniu), je toto konanie veľmi nerozvážne. V prípade životu nebezpečnej situácie by to mohlo spôsobiť nemalé následky. Rovnako tak aj v ďalších dôležitých situáciach, keď je dovolanie sa niekomu jednoducho nutnosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom