Americký T-Mobile má za sebou obrovský škandál, za ktorý ho neminie poriadne mastná pokuta. V niektorých oblastiach so slabším pokrytím využíval falošné vyzváňacie tóny, vďaka čomu si volajúci mysleli, že sa hovor skutočne uskutočňuje.
Pokrytie mobilným signálom je dnes až na pár výnimiek na veľmi dobrej úrovni. Problém s dovolaním sa niekomu je tak skôr raritou. Iná situácia je v USA, ktoré je rozlohou omnoho väčšie a pokryť kvalitným mobilným signálom odľahlejšie vidiecke sídla je nerentabilné.
Preto americký T-Mobile využíval falošné vyzváňacie tóny, aby navodil dojem, že hovor sa skutočne deje. Využíval to predovšetkým vtedy, ak sa istú dobu nepodarilo nadviazať spojenie. Porušil tak nariadenie z januára 2014, ktoré takéto praktiky zakazovalo.
Ovplyvnených bolo niekoľko stoviek miliónov hovorov
Spoločnosť T-Mobile pripúšťa, že tento zákaz porušila, no dodáva, že to nebolo neúmyselné. Podľa jej vyjadrení sa to týkalo stoviek miliónov hovorov. Vďaka tomu volajúci verili, že telefón na druhej strane zvoní a ak sa nikto dlho neozýval, sami ho zložili s tým, že volaný nie je k dispozícií. Vytvoril sa tak zavádzajúci dojem, že poskytovateľ (T-Mobile) svoju úlohu spojovateľa splnil.

Nenechaj si ujsť!
Niektorí operátori začali v novej verzii Androidu skrývať číselné zobrazenie sily signálu
Tieto falošné vyzváňania spoločnosť T-Mobile používala niekoľko rokov (od roku 2007) a pokračovala v jeho používaní aj po vydaní zákazu. Za toto porušenie si vyslúžila pokutu 40 miliónov dolárov. Tá bude zaplatená americkej pokladnici. Podľa vyhlásenia tu nie je dôvod na to, aby boli odškodnení aj zákazníci. Tí v celom prípade vystupovali ako druhoradí.
Potencionálne nebezpečenstvo
Aj keď falošné vyzváňania neboli využívané pri každom hovore (len keď istú dobu nedošlo k spojeniu), je toto konanie veľmi nerozvážne. V prípade životu nebezpečnej situácie by to mohlo spôsobiť nemalé následky. Rovnako tak aj v ďalších dôležitých situáciach, keď je dovolanie sa niekomu jednoducho nutnosťou.
Operátori

Operátori majú definitívne pridelené frekvencie pre 5G. Povinne ňou musia pokryť diaľnice aj železnice

PRIPOMIENKA Orange predlžuje akciu. Dáta navyše poskytne až do polovice roka (+návod ako ich získať)

ZAUJÍMAVÉ Alternatíva za klasické TV vysielanie: Slováci si obľúbili túto službu. Má však svoje „muchy“ a čo ponúka konkurencia?

Európska krajina zaviedla zákon, ktorým stanovuje rýchlosť internetu minimálne na 5 Mbps. Na Slovensku je to opäť zložitejšie
