Tentokrát sa spoločnosť pustila do výroby špeciálnej motokáry, na ktorej spolupracovala s Bolonskou autombobilkou. Nová motokára Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition od Xiaomi dokáže tiež driftovať v zákrutách. Stojí však vyše 1000 €, informuje Unilad.

Čínske Xiaomi neraz prekvapuje svojich fanúšikov netradičnými produktami do domácností alebo technologickými doplnkami, na ktoré by si iný výrobca smartfónov netrúfol. Toaletný papier, skrutkovače, kuchynské nože a mnoho ďalších nezvyčajných produktov (pre výrobcu smartfónov) sú v portfóliu značky už nejaký ten čas.

Spoločnosť sa však zameriava na mnohé oblasti výroby, a preto niet divu, že popri elektronike zvláda vyrábať aj celý rad úplne odlišných produktov. K nim teraz pribúda aj nová motokára ako z Mario Kart, na ktorej Xiaomi spolupracovalo s Lamborghini. Už samotná spolupráca naznačuje, že nepôjde o lacnú novinku.

Jedinečnú motokáru od Xiaomi upravil výrobca talianskych superšportov

Motokára sa svojim dizajnom ponáša na Segway Ninebot, no prináša viacero vylepšení. Dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 40 km/h a počas jazdy navyše prehráva zvuky motorov V8 a V12 od Lamborghini, no cez reproduktory si môže vodič púšťať aj vlastnú hudbu. Stabilitu zaisťuje samovyvažovacie odnímateľné koleso v zadnej časti a taktiež tu boli využité pneumatiky vhodné na driftovanie v zákrutách na trati.

GoKart si taktiež osvojil viacero prvkov charakteristických pre Lamborghini, vrátane ikonického znaku s býkom či žltej farby konštrukcie. Nechýbajú tu samozrejme ani funkčné svetla a taktiež tu bolo využité riadenie Ackermann či zadné krídlo, ktoré podľa Xiaomi má skutočný vplyv na aerodynamiku počas jazdy, informuje Electrek.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo prelomový televízor s priehľadným OLED displejom. Cenou je len pre vyvolených

Nevyjde vôbec lacno

V konštrukcii sa potom nachádzajú aj 4 vzduchové otvory, ktorými vzduch chladí 432 Wh batériu napájajúcu elektromotor. S takouto batériou potom podľa výrobcu zvládne motokára až 62 kôl pri 400-metrovej trati, teda približne 25 km na jedno nabitie. Taktiež je pomocou smartfónu možné nastaviť 4 rôzne rýchlostné limity.

Xiaomi začne s predajom tejto motokáry už 25. augusta, nie je však známe či zavíta aj na trhy mimo Číny. Za túto jedinečnú pretekársku motokáru s úpravou od Lamborghini si potom spoločnosť vypýta až 1223 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom