Xiaomi pri príležitosti osláv 10. výročia od svojho vzniku predstavilo hneď niekoľko prelomových technologických kúskov. Medzi nimi vynikal aj extrémne drahý, no na druhej strane v každom smere jedinečný televízor Mi TV LUX Transparent Edition, píše The Verge.

Xiaomi vedľa bezkonkurenčného smartfónu Mi 10 Ultra predstavilo aj prelomový televízor, ktorý sa môžeš pochváliť prvenstvom vo svojej kategórii. Hlavnou prednosťou je jeho plnohodnotne priehľadný displej, na ktorom objekty vyzerajú akoby viseli vo vzduchu. Čínsky gigant považuje Mi TV LUX Transparent Edition za ďalší futuristický krok, akým sa bude konzumácia obsahu poberať.

Xiaomi doslova búra bariéry

Keďže je televízor plnohodnotne transparentný, všetok hardvér poháňajúci zobrazovaciu technológiu má umiestnený v okrúhlej základni na spodnej strane. Zobrazovanie obrazu na zjavne priehľadnej ploche je zabezpečené technológiou transparent OLED (TOLED), ktorá funguje na drobných priehľadných komponentoch pokrývajúcich celú pozorovaciu plochu.

Xiaomi

Vykresľovanie na prvý pohľad vznášajúcich sa objektov zabezpečuje osvetľujúca schopnosť jednotlivých diód, fungujúcich nezávisle od seba, a to všetko bez potreby dodatočnej reflexnej vrstvy používanej v prípade tradičnejších OLED panelov.

Ohromujúci technologický kúsok navyše dopĺňa nekompromisná výbava. Priehľadný panel Mi TV LUX Transparent Edition sa môžeš pochváliť 120 Hz obnovovacou frekvenciou (MEMC), 1 ms odozvou a 150 000:1 kontrastným pomerom. Nechýba ani špičkový, na mieru ušitý čip, MediaTek 9650.

Xiaomi

Audio má na starosti technológia AI Master schopná inteligentného rozlíšenia hudobných scén konzumovaného obsahu a prostredia, v ktorom je televízor umiestnený. Priehľadný panel je navyše hrubý len 5,7 mm.

Xiaomi je momentálne jedinou spoločnosťou v Číne, ktorá takýto druh televízora dokáže vyrábať vo veľkom. Keďže ide o jeden z prvých, podľa všetkého bez jediného kompromisu funkčných produktov na trhu, Xiaomi sa nebálo podľa toho stanoviť aj cenovú politiku zariadenia.

Nenechaj si ujsť
Čo robiť ako prvé s novým Androidom? Toto je 8 krokov, ktoré by mal bezpodmienečne spraviť každý

Mi TV LUX Transparent Edition sa bude dať v Číne objednať už od 16. augusta za 49 999 juanov, čo je v prepočte 6100 €. Z primárneho využitia televízora v domácnostiach sme skôr skeptickí. Technológia zobrazovania na transparentnej ploche si ale určite nájde využitie v múzeách a galériách, obchodných domoch alebo aj kinách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú