Jeden z aktuálne najrozšírenejších smart náramkov celosvetovo je Xiaomi Mi Band 4. Jeho nástupca je však už za rohom a podľa portálu TizenHelp ponúkne hneď niekoľko dôvodov na výmenu.

Xiaomi príde v Mi Band 5 s dvomi zásadnými vylepšeniami. Prvým je nárast veľkosti displeja na 1,2-palcov, zatiaľ čo staršia generácia disponovala menšou, 0,95-palcovou dotykovou plochou. Samozrejmosťou je aj v tomto prípade technológia AMOLED, ktorá by mala byť svetlejšia a kontrastnejšia ako jeho predchodca, vďaka čomu budú informácie na displeji dobre čitateľné aj na priamom slnku.

Druhým vylepšením, o ktorom sa vie už nejakú dobu, je podpora NFC aj mimo domovskej Číny. Momentálne je dosť na škodu, že NFC podporované na Mi Band 3 a 4 je použiteľné iba v rámci domácej krajiny. Keďže trend bezkontaktných platieb stále rastie, Xiaomi si ušlý vlak v tomto segmente uvedomuje a s Mi Band 5 sa ho bude snažiť dohnať v ostatných častiach sveta.

Xiaomi tak konečne otvorí dvere bezkontaktným platbám najpravdepodobnejšie skrz Google Pay, takže pochopiteľne narastie aj dopyt zákazníkov odvracajúcich od minulých modelov Mi Band zrak, práve kvôli nepoužiteľnosti Mi Pay v ich krajine. Ako to už u Xiaomi býva, cenovka sa opäť udrží prijateľne nízko, približne úrovni 179 čínskych juanov, čo je v prepočte ani nie 24 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom