Na Netflixe sme sa v krátkom čase dočkali dvojice veľkovýpravných akčných filmov v podobe The Old Guard s Charlize Theron a nedávnym Project Power, v ktorom si mohol vidieť Jamieho Foxxa a Josepha Gordona-Lewitta. Ani jeden z nich však po stránke kvality príliš nenadchol, pozreli sme sa preto na ďalšie akciou nabité alternatívy, ktoré aktuálne nájdeš na Netflixe a HBO GO.

Vo výbere sme sa sústredili predovšetkým na akčné hity posledných rokov, staršie klasiky sme preto úmyselne vynechali. Trafili sme sa do tvojich obľúbených filmov alebo sme naopak na niečo zabudli? Daj nám vedieť v komentároch.

Extraction

Platforma: Netflix

Akčný hit s Chrisom Hemsworthom síce tento rok nepatril k tomu najlepšiemu, čo nám Netflix v rámci filmovej nádielky ponúkol, rozhodne ale patril  k tomu najúspešnejšiemu. Extraction si totiž prvý mesiac od premiéry na konci apríla pozrelo približne 90 miliónov domácností, čím sa film v rámci streamovacej služby stal rekordérom a najúspešnejším projektom z originálnej produkcie v histórii.

Extraction sleduje nájomného žoldniera Tylera Rykea, ktorého služby sa po únose svojho syna rozhodne využiť indický narkobarón. Tylerova rola je jasná – vyslobodiť mladého zajatca a bezpečne ho dostať domov. To sa však ukáže ako nadľudská úloha, keďže na vycvičeného zabijaka sa čoskoro zosype celé mesto.

Blockbuster s rozpočtom 60-miliónov by sa mal dočkať aj pokračovania, vďaka neurčitému záveru by sme boli prekvapení, ak by sa v ňom opäť neobjavil aj Chris Hemsworth, na ktorom úspech pôvodného filmu vo veľkom stál.

Trilógia Fallen

Platforma: Netflix

V roku 2013 sa filmári rozhodli zaútočiť na Biely dom a amerického prezidenta rovno v dvojici akčných filmov. Prvým bola snímka režiséra Rolanda Emmericha  White House Down v hlavnej úlohe s Channingom Tatumom, v druhej zasa hlavu Spojených štátov zachraňoval škótsky svalovec Gerard Butler a filme Olympus Has Fallen.

Z priameho súboja nakoniec lepšie vyšiel práve Butler, ktorý si rolu neohrozeného amerického hrdinu zopakoval ešte v dvojici ďalších pokračovaní.

Celú akčnú Fallen trilógiu aktuálne nájdeš na Netflixe, s českými titulkami je však dostupný iba prvý diel z roku 2013. To by na druhej strane nemuselo predstavovať vážnejší problém, po dejovej stránke je akčná séria nanajvýš priemerná a vyniká predovšetkým svojim rýchlym tempom, údernou akciou a chladnými hláškami hlavného protagonistu.

Triple Frontier

Platforma: Netflix

O tom, že peniaze od kolumbijských narkobarónov sa nekradnú bez náležitej odozvy, ťa presvedčí minuloročný hit od Netflixu Triple Frontier. V ňom sa partia bývalých vojenských veteránov rozhodne absolvovať svoju poslednú misiu, tentokrát však nie za svoju vlasť, ale za účelom tučného zárobku.

Dokonalý plán lúpeže sa čoskoro zmení na nočnú moru a pätica žoldnierov na nepriateľskom území čelí početnej presile, bojuje so zraneniami i vlastným odhodlaním.

Akčný blockbuster Netflix prišiel na 115 miliónov, investícia sa streamovacej spoločnosti pravdepodobne vrátila, keďže do dnešného dňa už si film pozrelo viac než 60 miliónov divákov. Veľký podiel na tom má aj hviezdne herecké osadenstvo na čele s Benom Affleckom, ktorému kryjú chrbát nemenej slávny Charlie Hunnam, Oscar Isaac či vychádzajúca hviezda Pedro Pascal.

Séria Mission Impossible

Platforma: Netflix / HBO GO

Väčšiu dávku adrenalínu, ako ponúka séria Mission Impossible, budeš v našej ponuke hľadať len ťažko. Bláznivé naháňačky, akrobatické skoky, prestrelky, aj lozenie po mrakodrapoch. Mission Impossible ponúka všetko a ešte viac.

Akčná séria sa dočkala celkovo šiestich dielov, ktoré v kinách dokázali zarobiť viac ako 3 a pol miliardy dolárov, ďalšie dve pokračovania pod taktovkou režiséra Christophera McQuarria sú už na ceste.

Všetkých šesť dielov nájdeš v ponuke Netflixu aj českými titulkami, o slovo sa však hlási aj služba HBO Go, ktorá síce ponúka iba prvé štyri filmy série, zato však s českým dabingom. Na rozdiel od väčšiny snímok na zozname Mission Impossible okrem prvotriednej akcie ponúka aj slušnú dejovú zápletku so šmrncom špionáže, na svoje by si teda mohlo prísť aj náročnejšie filmové obecenstvo.

Sicario + Sicario 2: Soldado

Platforma: Netflix

Drsná žánrovka Sicario si nedáva servítku pred ústa, nedramatizuje, ani zbytočne nezveličuje, dokonca si nezakladá ani na odvážnej akcii. Postavená je predovšetkým na znepokojivom zobrazení drogovej vojny, v ktorej už dávno neplatia žiadne pravidlá a špinavej hry sa okrem mexických kartelov zúčastňujú aj americké vládne agentúry.

To v prvom diely na vlastnej koži pocíti aj agentka FBI Kate Macer v podaní Emilly Blunt, ktorej sa svet po vstupe do chladnokrvného tímu profesionálov.

Drsná séria sa zatiaľ dočkala dvojice filmov, práce na trojke sa mali rozbehnúť ešte v roku 2018, no oficiálne zatiaľ nič potvrdené nebolo. Okrem ťaživej atmosféry a kompletnej straty ideálov Sicario ponúka aj prvotriedne herecké výkony v podaní Benicia del Tora a Josha Brolina, ktorí sa objavili v oboch dieloch. Spomenúť musíme aj špičkový sountrack, bez ktorého by bol Sicario len polovičným filmom.

Atomic Blonde

Platforma: Netflix

Filmy so silnými ženskými hrdinkami sú aktuálne v móde, čo potvrdzuje aj špionážny akčný triler z roku 2017 Atomic Blonde. Ten s 30-miliónovým rozpočtom dokázal z kín vytrieskať slušných 100 miliónov a Netflix už má v súčasnosti pracovať aj na pokračovaní.

Zopakuje si tak spoluprácu s ústrednou protagonistkou Charlize Theron, ktorá sa objavila aj v nedávnom hite The Old Guard, aktuálne šiestym najúspešnejším filmom v histórii streamovacej služby.

Atomic Blonde je dejovo zasadený do obdobia Studenej vojny, súperenie špionážnych agentúr a tajuplnú atmosféru však od filmu nečakaj. Snímka je totiž inšpirovaná komiksovou predlohou The Coldest City, čomu nezodpovedá iba prepálená akcia, ale tiež svojské vizuálne prevedenie.

Bloodshot

Platforma: HBO GO

Pokiaľ máš chuť totálne vypnúť, otvoriť si plechovku piva a potešiť sa kvalitnou akciou, Bloodshot bude kúskom pre teba. Vin Diesel v role nesmrteľného supervojaka likviduje zástupy nepriateľov, efekty sú zvládnuté na slušnej úrovni a neurazí ani hlavný záporák, ktorý s Bloodshotom manipuluje ako s bábkou.

Po dejovej stránke už je to však podstatne horšie a film nedisponuje absolútne ničím, čo by si miliónkrát nevidel v iných akčných snímkach.

Hollywoodsky blockbuster začiatkom roka naplno pocítil silu COVID-19, po komerčnej stránke preto išlo o totálne fiasko. Aj kvôli tomu už Bloodshot nájdeš v ponuke streamovacej služby HBO Go, kde je dostupný ako v originálnom znení, tak aj s českým dabingom.

Trilógia John Wick

Platforma: Netflix

299. To je počet zabitých nepriateľov, ktorých počas trojice dielov zlikvidoval miláčik Hollywoodu Keanu Reeves v úlohe obávaného zabijaka Johna Wicka. Pre niekoho síce môže ísť o príliš divokú alebo stupídnu záležitosť, fanúšikovia akcie však pri sledovaní Johna Wicka krochkajú blahom.

Priamočiarejšiu mäsiarčinu s tak dynamickým tempom aktuálne nikde inde nenájdu. John sa neohrozene prestrieľava zástupom nepriateľov, uchváti aj rôznorodé prostredie či záhadné univerzum, do ktorého je filmová séria zasadená.

Jatky budú v budúcnosti pokračovať, John Wick sa vráti najmenej v dvoch ďalších pokračovaniach. O ďalšie headshoty teda núdza rozhodne nebude. Horšou správou je, že na Netflixe je s českými titulkami dostupný iba prvý diel, dvojica pokračovaní na lokalizáciu stále čaká.

Zabavia aj ďalší

Akčná ponuka na streamovacích službách samozrejme nie je obmedzená len na náš výber a kúskov s prísľubom kvalitnej akčnej zábavy je podstatne viac. Na Netflixe za zmienku rozhodne stojí Den of Thieves s Geraldom Buttlerom, dvojica filmov Equalizer, aj prehliadaný akčný nárez s Jackie Chanom a Piercom Brosnanom The Foreigner.

HBO Go v súčasnosti pre zmenu ponúka akčnú komédiu Shazam!, posledného Spidermana s podtitulom Far from Home či reboot Charlieho Anjelov. Na svoje si prídu aj fanúšikovia vesmírnej akcie podobe Star Wars: The Rise of Skywalker či animovanej, no nemenej kvalitnej série Star Wars: The Clone Wars.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP