Produkcia John Wick 4 ešte ani nezačala, no IGN nás už informuje o plánoch s piatym dielom. CEO Lionsgate, John Feltheimer, potvrdil, že v spoločnosti sa tvrdo pracuje na scenároch pre oba filmy.

Koronavírus zastavil produkciu aj v prípade štvrtého John Wicka, ktorý mal prvotne vyjsť už v máji 2021, kedy sa Keanu Reeves mohol pochváliť vydaním dvoch filmov v rovnaký deň, keďže na tento dátum bola naplánovaná aj premiéra Matrix 4.

Osud však premiéry filmov oddialil, a tak sa štvrtej časti John Wicka dočkáme až 27. mája 2022. Vyprosené pokračovanie Matrixu príde o necelé dva mesiace skôr, konkrétne 1. apríla 2022. Práve potvrdené piate pokračovanie príbehu sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou objaví na plátnach kín až v roku 2024.

John Feltheimer sa na margo dvoch pripravovaných filmov pre portál Deadline vyjadril nasledovne: „Momentálne sme zaneprázdnení prácou na dvoch scenároch v rámci filmového univerza John Wick. John Wick 4 má naplánovanú premiéru na víkend pred štátnym sviatkom Memorial Day 2022. Dúfame, že simultánne natáčanie John Wick 4 a 5 začne začiatkom budúceho roka, teda okamžite, keď bude Keanu voľný.

Keanu Reeves momentálne patrí medzi najvyťaženejších hercov Hollywoodu. Aktuálne pracuje v Nemecku na štvrtom Matrixe pre Warner Bros. a na zozname projektov ho vedľa John Wicka čaká ešte návrat do role Teda v tretej časti legendárnej komédie Bill & Ted.

Nenechaj si ujsť
pický postapokalyptický seriál od Ridleyho Scotta dostal prvý trailer. Priprav sa na sci-fi zážitok roka

Čakanie na piaty diel nám ale skráti pripravovaný spin-off zasadený do univerza filmových nájomných vrahov. Televízny seriál, patrične pomenovaný The Continental, by sa mal na obrazovkách objaviť krátko po vydaní John Wick 4.

The Contintental by tak mal fungovať ako prostriedok rozšírenia filmového univerza, ktoré má rozhodne potenciál narásť do obrovských rozmerov. Či sa v seriáli mihne aj Keanu, je skôr nepravdepodobné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú