Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) plánuje postupne prejsť na iný typ batérie vo svojich elektrických vozidlách. To vyvoláva pochybnosti o dodávkach od juhokórejských spoločností LG Energy Solution a SK Innovation. Informovali o tom v pondelok tri zdroje z Južnej Kórey oboznámené so situáciou.

Plán VW prichádza v čase, keď dvaja významní juhokórejskí výrobcovia batérií LG Energy Solution a SK Innovation, ktorí dodávajú svoje batérie aj Volkswagenu, čelia v Spojených štátoch obvineniam zo zneužitia obchodného tajomstva v súvislosti s technológiou batérií pre elektrické vozidlá (EV).

VW plánuje prejsť na nové batérie

Spoločnosť Volkswagen plánuje používať vo svojich elektromobiloch tzv. prizmatický typ batérií a čoraz viac sa sústreďuje na dodávky od čínskej firmy Contemporary Amperex Technology (CATL), uviedli na svojej internetovej stránke juhokórejské noviny Money Today s odvolaním sa na nemenované zdroje z juhokórejského priemyslu batérií.

Zobraziť celú galériu (0)
Koncept budúcej série elektromobilov Volkswagen ID. / Zdroj: VW

NEPREHLIADNI
Takto bude vyzerať budúcnosť nabíjania elektromobilov. Batériám doplní energiu robot ako zo Star Wars

Volkswagen podľa nich oznámi svoje plány v oblasti batérií na pondelňajšom podujatí Power Day. Spoločnosti LG Energy Solution a SK Innovation vyrábajú tzv. pouch batériové články pre Volkswagen, zatiaľ čo čínska CATL a Samsung SDI prizmatické. Volkswagen to odmietol komentovať.

Do konca desaťročia chce zásadne zvýšiť predaje elektromobilov

Nemecká automobilka prednedávnom ohlásila radikálny krok. Podiel elektromobilov v celoeurópskom predaji chce VW do roku 2030 zdvojnásobiť, čím chce urýchliť prechod k elektrickým vozidlám. Do konca desaťročia majú elektromobily tvoriť až 70 % celkového predaja značky v Európe.

Pre splnenie tohto cieľa však bude výrobca potrebovať aj obrovské množstvo batérií, ročne s kapacitou 300 GWh. Volkswagen, ktorému dodávajú batérie spoločnosti LG Chem, Samsung SDI, SK Innovation a CATL, očakáva, že ročný dopyt po batériových článkoch v Európe bude od roku 2025 väčší ako 150 GWh a v Ázii bude na podobnej úrovni.

Ďalšie články:

V článku boli použité materiály TASR.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú