Nemecká automobilka to s elektromobilitou myslí skutočne vážne. Volkswagen totiž začal vo Zwickau vyrábať prvé predsériové vozidlá modelu ID.5. Ako informuje portál Electrive, elektrické SUV kupé bude na trh uvedené už v druhej polovici tohto roku.

Volkswagen rozširuje rodinu elektromobilov s označením ID. Po uvedení hatchbacku ID.3 a SUV ID.4 príde tentokrát na rad SUV kupé model, čo potvrdil manažér nemeckej automobilky, Ralf Brandstätter. V závode v Zwickau sa navyše v týchto dňoch už začala pilotná výroba ID.5.

Nepotvrdené, ale takmer isté parametre

Parametre nového elektromobilu nemeckej automobilky zatiaľ oficiálne zverejnené neboli, no keďže bude postavený na modulárnej platforme MEB, dá sa očakávať, že bude disponovať batériou s kapacitou 77 kWh a elektromotorom s výkonom 150 kW. Nakoľko však pôjde o športovejšie SUV so skosenou zadnou časťou, dĺžka bude o pár centimetrov dlhšia ako pri ID.4, približne na úrovni 4,6 metra.

Nielen parametrami, ale aj výzorom by mal ID.5 konkurovať svojmu „bratrancovi“ Audi e-tron Sportback, ktorý sme mali možnosť v našej redakcii otestovať. Recenziu tohto 2,6-tonového kolosu s dvojicou elektromotorov s výkonom 300 kW si môžeš prečítať v tomto článku.

Ako však informuje InsideEVs, nový elektrický model sa na rozdiel od ID.4, ktorý sa predáva v Ázii aj USA, nebude predávať globálne. Pôjde teda o čisto európsky elektromobil.

Tretí zo šiestich „ID“

Volkswagen plánuje v Zwickau vyrábať šesť elektrických modelov na báze MEB, ID.5 je teda po modeloch ID.4 a ID.3 už tretím z nich. Model ID.3 sa však dodatočne vyrába aj v Gläserne Manufaktur v Drážďanoch, kde nahradil výrobu Volkswagenu e-Golf.

Ďalším elektrickým modelom automobilky bude elektrický minibus Buzz, často označovaný aj ako ID.7 a model ID.6, ktorý chce konkurovať Modelu X. Paradoxom však je, že toto SUV je vyrábané v Číne a do európskych autosalónov sa zrejme ani nedostane. Viac informácií sa dozvieš v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom