Volkswagen má okrem chýbajúcich čipov problémy aj s nedostatkom batériových článkov, čo brzdí produkciu hybridných modelov Golf 8, uviedla podniková rada automobilky.

„V Nemecku pripadá 60 % všetkých objednávok Golfu na hybridy, v Európe je to 40 %,“ uviedol šéf podnikovej rady VW Bernd Osterloh pre regionálny denník Braunschweiger Zeitung. Hybridné autá majú spaľovací aj elektrický pohon. „Nemáme dostatok batériových článkov, aby sme mohli všetky objednávky rýchlo vybaviť.“

Dodal, že aj keby automobilka mala dostatok čipov pre elektronické riadenie, nemohla by vyrobiť všetky autá. VW v uplynulých týždňoch už obmedzil produkciu vo Wolfsburgu, Emdene a ďalších závodoch pre nedostatok čipov. Automobilka uviedla, že hľadá nové cesty získavania čipov a spôsob, ako si zmluvne zabezpečiť ich dodávky. Jedným zo spôsobov môže byť ich nákup aj od samotných výrobcov.

Ďalšie zaujímavé články:

Ako vieme, Volkswagen sa v posledných mesiacoch naozaj začal sústrediť na elektromobilitu. Okrem prísľubu ešte v roku 2018, že vývoj všetkých spaľovacích motorov ukončí po roku 2026, zbúrala automobilka očakávania už minulý rok, kedy sa predaj plnohodnotne elektrických vozidiel VW zvýšil o 214 %.

Medzi inými aj Volkswagen nám v rámci exkluzívneho článku poskytol vyjadrenia týkajúce sa aktuálne nedostatkových polovodičov. Hovorkyňa bratislavského závodu automobilky vtedy potvrdila, že aj napriek kríze závod radikálne obmedzenia nemusel uskutočniť.

Len pre doplnenie, ďalší automobilový gigant na Slovensku, automobilka KIA, podnikla podľa našich informácií preventívne kroky ešte v októbri minulého roka. Už vtedy sa totiž začali prejavovať problémy s dodávkami polovodičov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom