Nemecká automobilka spustila predpredaj elektrického SUV ID.4 na Slovensku a automaticky sme tak spoznali jeho ceny. Dostupné bude zatiaľ v limitovanej edícii „1ST“ v dvoch verziách výbavy. Do konca tohto roka alebo do vypredania zásob navyše Volkswagen ponúka uvádzací bonus vo výške 3000 €.

Neprešli ani dva týždne od zverejnenia oficiálnych slovenských cien Škody Enyaq a nemecký koncern spustil na Slovensku predpredaj ďalšieho elektromobilu tejto kategórie, konkrétne Volkswagenu ID.4. Pri tejto príležitosti sme teda spoznali aj jeho ceny, ktoré po odpočítaní bonusu začínajú už od necelých 45 000 €.

Na začiatok edícia „1ST“ v dvoch verziách

SUV elektromobil ID.4 je na Slovensku momentálne možné objednať v dvoch verziách edície „1ST“, Performance upgrade so základnou výbavou a verzia Max Performance upgrade s vyššou výbavou, pričom obe budú mať k dispozícii najvýkonnejšiu batériu s kapacitou 77 kWh a budú disponovať výkonom 150 kW, respektíve 204 konských síl.

Prvá menovaná je dostupná už od 44 910 € po odpočítaní uvádzacieho bonusu 3000 €. Podľa cyklu WLTP ponúkne dojazd 360 až 520 kilometrov. V základnej výbave nechýba adaptívny tempomat, sledovanie jazdných pruhov, parkovacie senzory či cúvacia kamera. V interiéri sa budúci majitelia môžu tešiť na vyhrievané sedačky a volant, ale aj kvalitný audio systém so šiestimi reproduktormi a ambientné LED osvetlenie.

Verzia Max ponúka oproti „základnej“ verzii navyše 21-palcové disky z ľahkej zliatiny, 360 stupňový kamerový systém, matrix LED svetlomety, zadné 3D LED svetlá, head-up displej s rozšírenou realitou, vyhrievané čelné sklo, bezkľúčový prístup či panoramatickú strechu. Cena tejto verzie je však drahšia takmer o 10 000 €, po odpočítaní bonusu začína na čiastke 54 810 €.

Absencia tepelného čerpadla

Maximálny dojazd 520 kilometrov by mohol byť reálny najmä v lete pri úspornej jazde, avšak s dojazdom v zime úzko súvisí prítomnosť tepelného čerpadla, ktoré zabezpečuje vykurovanie vozidla prostredníctvom tepla získaného z vonkajšieho okolia vozidla. To sa však nevyskytuje ani v jednej z momentálne dostupných verzií, no je možné si ho dokúpiť za príplatok 1280 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP