Mladoboleslavská automobilka zverejnila nové detaily dostupnosti jej vôbec prvého elektrického SUV, ktoré predstavila začiatkom jesene. Zákazníci si už môžu svoju novú Škodu Enyaq vybrať v konfigurátore a objednať. Prvé kusy by mali byť doručované v 3. kvartáli budúceho roka, no ešte skôr príde limitovaná edícia First Editon. O novinkách informovala Škoda v tlačovej správe.

Česká automobilka doteraz zverejnila oficiálne slovenské ceny pre dvojicu motorizácii elektrického Enyaqu, ktorý bude na Slovensku dostupný, no k nim pridala aj špeciálnu verziu, ktorá príde na trh prvá.

V roku 2021 potom modelový rad doplní aj športovo ladený elektromobil Enyaq RS, ktorý poskytne pohon všetkých 4 kolies, výkon 225 kW a dojazd 460 km.

Škoda spustila objednávky na elektrický Enyaq aj v limitovanej edícii

Na našom trhu však budú podľa oficiálneho cenníka dostupné okrem limitovanej a športovej edície tejto novinky dve klasické motorizácie Enyaq iV 60 a iV 80. Tie prídu na trh v 3.kvartáli budúceho roka. Zákazníci si ich už ale môžu objednať za štartovaciu cenu 39 500 € v prípade modelu iV 60 a za cenu od 46 990 € pri výkonnej variante iV 80.

Rovnaký pohon ako Enyaq iV 80 bude mať aj limitovaná edícia Enyaq Firt Edition a First Edition Plus, ktoré poskytnú nadštandardnú výbavu už v základe.

Cenou štartujú na 58 790 € pri prvej menovanej verzii a na 61 320 pri prémiovejšej verzii First Edition Plus. Škoda Enyaq First Edition bude dostupná už v 1. polovici budúceho roka.

Limitované kusy tohto elektromobilu sa vyznačujú bohatšou základnou výbavou, v ktorej nájdeme navyše viacero príplatkových prvkov. Ďalšie detaily o výbave tejto edície sa dočítaš v našom samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom