Vďaka dokumentom, ktoré musia Čínskemu ministerstvu priemyslu a informačných technológií (MIIT) predložiť všetky firmy, ak chcú získať typové schválenie modelov v Číne, sa k nám dostali nielen fotografie, ale aj niektoré detaily pripravovaného elektrického SUV od Volkswagenu. Model ID.4 by sa na trh mal dostať ešte tento rok ihneď po hatchbacku Volkswagen ID.3, informuje Autocar.

ID.4 sa dá nazvať konkurnentom, no zároveň aj súrodencom pripravovanej Škody Enyaq, nakoľko obidva elektromobily budú medzi sebou súperiť o potenciálnych zákazníkov, avšak zároveň budú vyrábané automobilkami z jedného koncernu. Enyaq aj ID.4 budú zároveň založené na novej platforme MEB, ktorú vyvinula skupina Volkswagen.

Túto skutočnosť potvrdzujú nielen fotografie, ale aj prvé informácie o rozmeroch. ID.4 by mal disponovať dĺžkou 4592 mm, šírkou 1852 mm a výškou 1629 mm, čo znamená minimálne rozdiely oproti Škode Enyaq. Avšak rázvorom kolies 2765 mm sú na vlas identické.

Ralf Brandstätter, prevádzkový riaditeľ Volkswagenu, uviedol, že Volkswagen ID.4 bude dostupný vo viacerých verziách. Nielen rôzne kapacity batérie, ale aj verzie so zadným náhonom či pohonom oboch náprav, ktoré ponúknu rozdielny výkon, sa objavia v tomto elektromobile. Zo začiatku však bude k dispozícii iba verzia so zadným náhonom.

Ako píše The Verge, elektrické SUV od nemeckej automobilky by sa malo nielen vyrábať, ale aj predávať v Európe, Číne a USA. Jeho očakávaný dojazd by mal byť podľa normy WLTP okolo 500 km a batéria by sa z 0 až na 80 % mala dať nabiť už za 30 minút.

Podľa CarNewsChina bude k dispozícii aj verzia Volkswagen ID.4 X, ktorá je o niečo väčšia, pričom sa mierne líši aj dizajnom najmä prednej časti. Je však dosť možné, že ide o verziu určenú výhradne pre čínsky trh.

BREAKING: Volkswagen ID.4 X and ID.4 Crozz unveiled in ChinaImages of the Volkswagen ID.4 X and the Volkswagen ID.4…

Gepostet von CarNewsChina.com am Mittwoch, 17. Juni 2020

Oficiálne predstavenie Volkswagenu ID.4 sa malo konať na tohtoročnom autosalóne v New Yorku, ale po jeho odložení z dôvodu krízy spôsobenej koronavírusom sa očakáva, že predstavenie uskutočnia iným spôsobom už v najbližších mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom