Elektrický nákladiak od Tesly môže už čoskoro zmeniť budúcnosť kamiónovej prepravy. Model Semi so sebou prináša revolúciu nielen v oblasti elektrifikácie nákladných vozidiel, ale aj v oblasti futuristického vzhľadu. Portál Teslarati informuje o novej fotografii, na ktorej môžeme vidieť Teslu Semi priamo medzi starými dieselovými ťahačmi.

Tesla spravila prvý veľký rozruch o elektrickom kamióne v roku 2017 a odvtedy sa o ňom príliš často nehovorí. Vyzerá to však tak, že spustenie predaja je už skutočne blízko a na cestách budeme mať možnosť vidieť čoraz viac týchto moderných ťahačov.

Ako informuje TorqueNews, prezident Tesly pre automobilový priemysel, Jerome Guillen, totiž tento týždeň po predstavení lepších ako očakávaných čísel Tesly za druhý kvartál tohto roku na sociálnej sieti LinkedIn zdieľal skutočne zaujímavú fotografiu.

Zobraziť celú galériu (0)
Jerome Guillen / Linkedin

Kamión stojí uprostred starých amerických dieselových ťahačov a vyzerá, akoby prišiel z budúcnosti vďaka svojmu jedinečnému dizajnu, útulnej a priestrannej kabíne, a centrálnej polohe riadenia.

Tesla Semi síce bol v priebehu rokov spozorovaný na viacerých miestach, zriedka sa však fotografoval popri tradičnejších nákladných automobiloch.

Prečítaj si tiež
Elektrický ťahač Tesla Semi prekonáva odhadovaný dojazd aj s takmer plným naložením

Pohľad na najnovšiu fotografiu elektrického nákladiaku zdôrazňuje veľkú a priestrannú kabínu, najmä v porovnaní s tradičnými ťahačmi. Čelné sklo okrem toho, že dáva vodičovi obrovský výhľad na cestu a vynikajúcu viditeľnosť, dodáva hlavne obzvlášť futuristický vzhľad.

Nedávne slová Elona Muska odhalili, že Tesla Semi sa skutočne chystá vstúpiť do sériovej výroby už čoskoro. Sľubovaný dojazd bol 300 alebo 500 míľ (približne 480 alebo 800 kilometrov), avšak Musk uviedol, že produkčná verzia by sa mohla blížiť k dojazdu okolo 600 míľ (965 kilometrov). To by boli už skutočne zaujímavé čísla, ktoré sú bez najmenších pochýb konkurencieschopné klasickým dieselovým kamiónom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom