Iba včera sme ťa informovali  o vianočnom rozdávaní hier na Epic Games a dnes už tu máme ďalší herný kúsok, ktorý je v rámci stránky GOG dostupný úplne bezplatne. Vianočnú atmosféru v ňom však nečakaj, ide totiž o jednu z najbrutálnejších hier, aká bola kedy vydaná, informuje Neowin

GOG nám len pred týždňom zadarmo priniesol vynikajúcu RPG Wasteland 2, najnovšie sa do ponuky hernej stránky dostala kontroverzná krvavá strieľačka Postal 2. Tá je v hernej obci dobre známa predovšetkým vďaka brutálnemu násiliu a kontroverzii, ktorú po svojom vydaní v roku 2003 spôsobila.

Tvorcovia z vývojárskeho štúdia Running with Scissors sa totiž pri tvorbe hry nestránili prakticky ničoho a hlavná postava si môže s postavičkami v hernom svete narábať, ako sa hráčovi zachce. Umlátenie palicou, dokopanie a následné upálenie, amputácia končatín či odstrelenie hlavy sú len malý príkladom možností násilia, ktoré hra ponúka.

Postal 2 je vďaka týmto „kvalitám“ dodnes označovaný za jednu z najnásilnejších hier v histórii, niektorí recenzenti sa ju zároveň nebáli označiť ako najhoršiu hru, akú kedy hrali. Postal 2 je dodnes zakázaná v Nemecku aj v Austrálii, to však nič nemení na tom, že medzi hráčmi sa teší pomerne veľkej obľube, čoho dôkazom sú už štyri vydané hry v rámci série.

Práve posledný, štvrtý diel s podtitulom No regrets, nedávno pribudol do ponuky GOG a stránka sa vydanie novej hry rozhodla pripomenúť práve sprístupnením Postal 2 úplne zadarmo. Akcia je však časovo obmedzená a na stiahnutie hry už máš len 24 hodín, keďže trvá iba do zajtra, 18. decembra.

Ako informuje Neowin, GOG na svojich stránkach bezplatne ponúka aj Postal: Classic and Uncut, tohto titulu sa však časové obmedzenie netýka a hráči si ho budú môcť zadarmo stiahnuť kedykoľvek sa im zachce. Ak by sa ti Postal 2 zapáčil, zakúpiť si môžeš aj prídavok Paradise Lost, ktorý je dostupný v 80% zľave. Tak už len želáme Štastné a veselé, hor sa do rezania a mrzačenia. Hou, hou, hou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom