Streamovacia služba HBO Max je zatiaľ dostupná len na vybraných trhoch, ešte tento rok však na jej spustenie čaká 60 nových trhov, medzi ktorými figuruje aj Slovensko.

Predstavenie HBO Max na našom území sa očakáva na jeseň tohto roka, nová platforma u nás nahradí existujúcu službu HBO Go. Potenciálnych predplatiteľov novinky čaká bohatšia knižnica pozostávajúca z viac ako 2 000 filmov a seriálov, za nový obsah si však zákazníci takmer s istotou aj priplatia.

Na čom si filmy vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

HBO Max s predplatným 14,99 $ (približne 12,50 €) je v súčasnosti najdrahšou streamovacou službou vôbec, v júni tohto roka má byť preto spustená aj lacnejšia alternatíva, ktorá by HBO Max priblížila širšej používateľskej základni.

Aj keď predplatné cenovo dostupnejšej verzie zatiaľ oficiálne nebolo potvrdené, portál Verge upozorňuje, že jeho cena by mala predstavovať 9,99 $, čo je približne 8,30 €, no pri vstupe na európske trhy možno očakávať rovnakú cenu v eurách ako v dolároch.

Ak sa výška nového predplatného potvrdí, HBO Max bude aj naďalej patriť k najdrahším hráčom v streamovacom segmente. Predplatné Netflixu začína na 7,99 €, HBO Go bolo divákom doposiaľ prístupné za 5,99 € na mesiac.

Určite nezmeškaj
Ktorú streamovaciu službu si vybrať a ako ušetriť na predplatnom?

Lacnejšie by sa pre Slovákov mala ukázať aj ďalšia očakávaná platforma, ktorá tento rok príde na Slovensko – Disney+. Jeho predpokladaná cena by mala začínať na 7,99 €, o euro drahší by mala byť vyššia verzia s označením Star.

S obmedzeniami aj s reklamami

Hlavným rozdielom lacnejšej verzie HBO Max oproti drahšiemu balíku bude predovšetkým pridanie reklám, ktoré by však nemali sprevádzať originálny obsah služby.

TMDB

Seriály ako Hra o tróny, Sopranovci alebo vychádzajúci kriminálny hit Mare of Easttown by preto počas sledovania nemali prerušovať reklamy, pri ďalšom obsahu už to bez reklamných spotov nepôjde.

Ďalším obmedzením by mala byť absencia veľkých filmových hitov v deň ich premiéry, ktoré zostanú obmedzené výhradne na drahší balík. HBO Max s kontroverzným rozhodnutím prišlo ešte koncom minulého roka a k predplatiteľom služby sa v deň kinopremiéry dostali hity ako Gozdilla vs. Kong alebo Mortal Kombat.

Do konca roka sa k predplatiteľom služby dostanú očakávané veľkofilmy ako Matrix 4 či sci-fi epos Duna, zároveň však nie je isté, či sa ich aj pri drahšom predplatnom kvôli distribúcii práv dočkajú aj slovenskí diváci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP