Streamovacie služby rýchlym tempom naberajú na popularite a súboj veľkých hráčov sa tento rok presunie aj na Slovensko, kde k Netflixu či HBO Go pribudne aj ďalšia atraktívna služba Disney+. Posilnenie lokalizácie hlási spoločnosť Amazon, ktorá chce do Prime Video v čoraz väčšej miere pridávať podporu českých titulkov, prípadne dabingu.

Streamovacia služba HBO Go sa neskôr počas roka zmení na väčšiu, zároveň drahšiu alternatívu HBO Max, a aby toho nebolo málo, vstup na Slovensko avizoval aj Discovery so streamovacou  službou Discovery+ zameranou na dokumentárny obsah.

Televíznych fanúšikov na Slovensku teda čaká turbulentný rok, pripravili sme preto prehľad najväčších streamovacích služieb, ktoré sa o naše predplatné budú uchádzať. Upozorňujeme, že platforma Disney+ ešte na našom území nie je dostupná.

Základný prehľad streamovacích služieb

FonTech

* Služba Disney+ na Slovensku zatiaľ nie je dostupná, informácie o veľkosti knižnice sa pri predstavení na našom trhu môžu zmeniť

** Počet profilov pri službe Apple TV+ platí len pri využití funkcie Rodinné zdieľanie

Netflix

Služba v skratke: S viac ako 200 miliónmi predplatiteľmi je Netflix v súčasnosti neohrozeným lídrom na poli streamovacích služieb. Na Slovensku služba funguje od roku 2016 a okrem obsahu tretích strán sa v posledných rokoch čoraz výraznejšie spolieha aj na vlastnú tvorbu, do ktorej len za rok 2020 plánovala investovať takmer 20 miliárd dolárov.

Netflix v posledných rokoch uzavrel niekoľko exkluzívnych partnerstiev so známymi hercami aj filmovými tvorcami ako Adamom Sandlerom či Davidom Fincherom. Meno služby sa spája aj s vynikajúcimi dokumentárnymi sériami zameranými na známe osobnosti, historické udalosti, vedu a techniku. Služba vyniká jednoduchým prístupom na všetkých moderných zariadeniach a ponúka enormné množstvo obsahu, stráca naopak v oblasti jeho kolísavej kvality či chýbajúcej lokalizácie.

Cena: Predplatné Netflixu pozostáva z troch základných balíkov, ktoré sa líšia kvalitou videa a počtom zariadení, na ktorých je možné pod jedným účtom obsah súbežne sledovať. Základný balíček je možné zakúpiť za cenu 7,99 €, za čo používateľ dostane obsah v štandardnej (nie HD) kvalite, obsah je možné sledovať len na jednom zariadení.

Netflix

Za „štandardný“ balík si síce užívateľ priplatí 2 eurá, za 9,99 € ale dostane videá vo FullHD kvalite a možnosť súbežného sledovania na dvoch zariadeniach. Najdrahšie predplatné v podobe „premium“ balíka za cenu  sprístupňuje obsah v 4K rozlíšení s podporou HDR a streamovanie rozširuje na štyri zariadenia.

Zdieľanie v rámci domácnosti: Netflix umožňuje zdieľať účet s 2 až 4 ďalšími členmi domácnosti v závislosti od predplateného balíka. Preferencie jednotlivých užívateľov sú uložené v samostatných profiloch. Súčasťou je aj samostatný kanál Netflix Kids s množstvom rozprávok a obsahu pre mladšie obecenstvo.

Knižnica a lokalizácia: Netflix v súčasnosti na Slovensku ponúka viac ako 3 200 filmov a 1 600 seriálov tretích strán i z vlastnej produkcie. Kvôli autorským právam sa ponuka na Netflixe neustále (a pomerne neprehľadne) obmieňa, na konci minulého roka z knižnice napríklad vypadlo takmer 60 obľúbených filmov a seriálov. Netflix sa aj z tohto dôvodu v posledných rokoch čoraz viac sústredí na tvorbu vlastného obsahu. Cieľom služby v blízkej budúcnosti je, aby polovica ponuky pochádzala z vlastnej tvorby.

FonTech

Ponuka Netflixu je obsahovo i žánrovo mimoriadne pestrá a na svoje by si tu mal prísť naozaj každý. Nie je tajomstvom, že streamovacia spoločnosť preferuje kvantitu na úkor kvality, badať to predovšetkým pri filmovej tvorbe, ktorá je častokrát veľmi priemerná. Naopak dokumentárna produkcia spoločne s viacerými známymi pôvodnými sériami od Netflixu patrí ku svetovej špičke.

Zlou správou pre slovenských predplatiteľov Netflixu je, že staršie filmy a seriály spravidla nedisponujú lokalizáciou v podobe titulkov či dabingu. Pri novom obsahu je to v tomto smere lepšie a pravidlom je, že takmer všetok nový obsah obsahuje prinajmenšom české titulky, pri väčších filmoch čoraz častejšie aj český dabing.

Netflix v posledných mesiacoch v našom regióne rovnako posilňuje obsah z československej produkcie a v rámci obsahu je možné nájsť viacero známych klasík i filmových noviniek. Patria medzi nich snímky ako Sviňa, Šťastný nový rok, Čiara či pripravovaný seriál z produkcie TV Joj, Slovania, ktorý by sa rovnako mal na Netflixe objaviť.

  • Dôvody, prečo službu predplatiť: obrovská knižnica rôznorodých filmov a seriálov, vydarený originálny obsah, možnosť sledovať všetky epizódy väčšiny seriálov naraz (binge-watching), technická podpora v slovenskom/českom jazyku
  • Dôvody, prečo sa službe vyhnúť: kolísavá kvalita noviniek, staršie filmy a seriály s absenciou titulkov či dabingu, chýbajú nové hollywoodske veľkofilmy, najvyššia kvalita streamu len v prémiovom predplatnom

Služba v skratke: HBO je najstaršou streamovacou službou na Slovensku, spustená v našom regióne bola ešte na konci roka 2012. Americká káblovka ponúka ako známy filmový obsah, tak aj množstvo vydarených seriálov z vlastnej produkcie, za mnohé spomeňme masívne populárne Hry o tróny či podľa mnohých najlepší seriál histórie Černobyľ. Veľkej obľube sa na Slovensku tešia aj početné sitkomy, predovšetkým vďaka podpore českého dabingu.

Lokalizácia v podobe titulkov a dabingu v našom regióne patrí k najväčším plusom streamovacej služby, spoločnosť je známa aj svojimi tematickými akciami.

Nedávno sa na HBO Go napríklad objavili všetky filmy Jamesa Bonda, minulý rok knižnicu v časovo obmedzenej akcii obohatil obsah z univerza Star Wars alebo Marvelu. Služba HBO Go by v druhej polovici tohto roka mala byť nahradená prémiovejším, zároveň aj drahším, variantom HBO Max. Viac v samostatnej téme.

HBO

Cena: Cena predplatného HBO Go je 5,99 € na mesiac. Predplatné umožňuje súčasné streamovanie na dvoch zariadeniach, kvalita obrazu je obmedzená na FullHD rozlíšenie, UHD obsah ani podporu HDR služba neponúka.

Zdieľanie v rámci domácnosti: HBO Go je možné sledovať súčasne na dvoch zariadeniach, služba aktuálne nepodporuje vytvorenie samostatných profilov pre každého užívateľa. O niečo lepšie by na tom mohla byť avizovaná služba HBO Max, ktorá HBO Go nahradí. Tá umožňuje vytvorenie viacerých profilov a simultánne sledovanie na troch zariadeniach.

Knižnica a lokalizácia: Ponuka HBO Go pozostáva z viac ako tisícky filmov a približne 350 seriálov, z ktorých mnohé pochádzajú z vlastnej produkcie HBO. Obsah služby je žánrovo veľmi rôznorodý, pri filmoch dominujú predovšetkým drámy, nechýbajú staršie oceňované klasiky aj novšie kinohity ako napríklad Joker, Gravitácia či Le Mans’66. Služba disponuje aj dedikovaným detským kanálom.

FonTech

Obrovskou devízou HBO je, že za ňou stojí filmový konglomerát Warner Bros., ktorý má v talóne desiatky známych filmov aj oceňovaných sérií. Za mnohé spomeňme napríklad sériu Harry Potter, trilógie Hobbit, Pán prsteňov alebo Batman od režiséra Christophera Nolana. Nie všetky z nich sú kvôli právam v rámci HBO Go aktuálne dostupné, to sa však pravdepodobne zmení s príchodom služby HBO Max, ktorá bude navyše ponúkať aj očakávané veľkofilmy tohto roka v deň ich premiéry v kinách.

Okrem silnej filmovej ponuky HBO Go ponúka aj množstvo úspešných seriálov z vlastnej dielne. Aj tu je ponuka žánrovo veľmi pestrá, seriály HBO sú dlhodobo známe vysokou kvalitou, čo potvrdzuje napríklad fenomenálny Černobyľ, vojnová miniséria Bratstvo neohrozených, ospevované fantasy Hry o tróny či temná detektívka True Detective.

Odľahčenú zábavu ponúkajú viaceré známe sitkomy, väčšina z nich kompletne nadabovaná do češtiny. HBO navyše podporuje aj lokálnu tvorbu, výsledkom čoho sú výborné české kriminálky ako Bez vědomí či Hořící keř. Občasná kritika smeruje k týždennému formátu vydávania nových epizód, služba je však previazaná s americkou káblovkou, podobný formát je preto pochopiteľný a meniť sa s istotou nebude.

HBO Go je v oblasti lokalizácie momentálne najatraktívnejšou streamovacou službou na Slovensku. Ku všetkému obsahu služby sú dostupné české titulky, množstvo filmov a seriálov disponuje aj podporou českého dabingu. Ak nie hneď pri vydaní, tak spravidla krátko po ňom. Zaujímavé bude sledovať, do akej miery bude lokalizácia obsahu zachovaná po avizovanom príchode HBO Max.

  • Dôvody, prečo službu predplatiť: bohatá a žánrovo rôznorodá ponuka, špičková seriálová tvorba, najväčšia ponuka českého dabingu spomedzi streamovacích služieb
  • Dôvody, prečo sa službe vyhnúť: absentujúca podpora 4K a HDR obsahu, zdieľanie iba na 2 zariadeniach, nemožnosť vytvoriť profil pre každého užívateľa

Disney

Služba v skratke: Streamovacia platforma Disney+ bola vo vybraných krajinách spustená len v novembri roka 2019, čoskoro službu čaká expanzia do ďalších regiónov vrátane Slovenska, kde by Disney+ malo byť dostupné v druhej polovici tohto roka.

Za necelých 15 mesiacov sa počet predplatiteľov vyšplhal takmer k 90 miliónom, niet preto divu, že nová platforma je označovaná ako najväčší konkurent Netflixu a budúca streamovacia služba číslo jeden.

Hlavnou devízou Disney+ je obrovské množstvo populárneho licencovaného obsahu, ktorý Disney pod svojou značkou sústreďuje. Značka Disney síce stále evokuje zameranie na rodiny, do portfólia služby však okrem známych rozprávok a rodinných snímok spadajú aj všetky filmy Marvelu, Star Wars či obsah National Geographic.

Disney

Spoločnosť pod sebou po filmovej akvizícii storočia zároveň združuje filmové štúdiá 20th Century, ktoré ponuku rozširujú o stovky ďalších titulov.

Cena: Cena predplatného predstavuje 7,99 € mesačne (alebo zvýhodnených 79,99 € ročne), za čo užívateľ dostane prístup k obsahu v 4K rozlíšení s podporou HDR (za predpokladu, že ho takýto obsah podporuje). Základný balík umožňuje simultánne sledovanie na štyroch zariadeniach.

Do služby má byť čoskoro integrovaná aj drahšia forma predplatného s pomenovaním Star. Za cenu 8,99 € mesačne užívateľ dostane všetok obsah Disney+ obohatený o filmy a seriály z produkcie 20th Century, ABC, FX a ďalších, navyše s posilnenou lokálnou programovou ponukou. Knižnica Disney+ sa tak za symbolický príplatok značne obohatí, otázne nateraz je, do akej miery bude obsah na Slovensku kvôli právam prístupný a predovšetkým lokalizovaný.

FonTech

Zdieľanie v rámci domácnosti: Obe verzie predplatného umožňujú zdieľanie účtu medzi štyrmi ďalšími osobami, respektíve nezávislé prehrávanie na štyroch zariadeniach. Súčasťou predplatného je možnosť vytvoriť až 7 užívateľských profilov.

Užívatelia s aktívnym predplatným tiež môžu využiť funkciu GroupWatch, ktorá by mala byť v Európe predstavená na jeseň tohto roka. Ide o zdieľanie streamovania, ktoré je synchronizované do jedného streamu.

Všetci užívatelia teda vidia naraz rovnaký obsah, na ktorý môžu prostredníctvom emotikonov reagovať. GroupWatch podporuje sledovanie pre sedem účtov, podmienkou je predplatenie služby na každom z nich.

Knižnica a lokalizácia: Obsah Disney+ tvorí približne 500 filmov a viac ako 150 seriálov. Ponuka pozostáva prevažne z rodinne ladených titulov. Atraktívnou súčasťou knižnice sa môže javiť obsah z univerza Star Wars a MCU (Marvel Cinematic Universe), tvorený najziskovejšími kinohitmi posledných rokov na čele s Avengers. Nezanedbateľnou súčasťou je aj dokumentárny obsah z National Geographic či kolekcia animovaných filmov renomovaného štúdia Pixar.

Disney

Predplatením balíka „Star“ sa knižnica služby rozrastie o tisícky hodín ďalšieho, prevažne filmového, obsahu z produkcie Foxu, medzi ktorým by nemala chýbať napríklad Smrtonosná zbraň, Sám doma, Klub bitkárov, Votrelec či filmy z univerza X-Men. Práve vďaka dodatočnej ponuke filmových noviniek i overených klasík Disney+ môže osloviť podstatne širšie obecenstvo ako len rodiny s deťmi a milovníkov rozprávok.

Spoločnosť navyše masívne investuje aj do vlastného originálneho obsahu. Chystá viaceré seriály z univerza MCU (WandaWision, Loki, Falcon and the Winter Soldier), veľkým hitom sa ukázal Mandalorian, odohrávajúci sa vo svete Star Wars, ktorého úspech viedol aj k oznámeniu ďalších projektov z tohto univerza.

Hlavnou otázkou v prípade Disney+ zostáva, do akej miery bude obsah služby po príchode na Slovensko lokalizovaný. Spoločnosť prinajmenšom pri časti obsahu avizovala lokalizáciu v podobe českého dabingu a titulkov, momentálne nie je jasné, či využije aj existujúci slovenský dabing, ktorý už veľká časť známych filmov a rozprávok od Disney u nás obsahuje.

  • Dôvody, prečo službu predplatiť: Bezkonkurenčne najlepší obsah pre rodiny s deťmi, podpora 4K a HDR obsahu v cene základného balíka, silná základňa známych filmov, silnejúca vlastná produkcia, aj keď so špecifickým zameraním
  • Dôvody, prečo sa službe vyhnúť: knižnica orientovaná príliš rodinne, absencia lokálneho obsahu, zatiaľ málo vlastného originálneho obsahu, otázna integrácia slovenskej lokalizácie

Prime Video

Služba v skratke: Streamovacia platforma Amazon Prime je na Slovensku dostupná od konca roka 2016, väčšina obsahu, vrátane užívateľského rozhrania služby, nie je lokalizovaná do slovenského ani českého jazyka, z hľadiska popularity v našom regióne preto ide o okrajový produkt.

Amazon sa však zaviazal v tomto smere polepšiť a vo svojom obsahu avizuje podporu lokalizácie vo forme českých titulkov a dokonca aj dabingu. Streamovacia služba je súčasťou predplatného Amazon Prime, ktoré zákazníkom Amazonu prináša viacero výhod, dostupná je aj samostatne za zníženú cenu.

V ponuke služby nájdeme v originálnom znení viaceré filmové aj seriálové klasiky, meno služby je čoraz viac spájané aj s vlastnou kvalitnou produkciou. Za pozornosť v tomto smere stojí napríklad duchovný nástupca Top Gear s názvom A Massive Hunt či drsná komiksovka The Boys.

Amazon

Cena: Prime Video je možné získať v dvoch balíčkoch. Predplatné samotnej služby užívateľa vyjde na 5,99 € mesačne, jeho súčasťou je podpora UHD obsahu a HDR (za predpokladu, že ho takýto obsah podporuje) a súčasného sledovania na troch zariadeniach.

Fanúšikovia častých nákupov z Amazonu môžu oceniť aj program Amazon Prime, ktorý nakupujúcim prináša rôznorodé výhody ako dopravu zadarmo alebo exkluzívne zľavy. Cena takéhoto predplatného predstavuje 7,99 € na mesiac a jeho súčasťou je aj prístup do knižnice Prime Video.

Zdieľanie v rámci domácnosti: Prime Video je možné zdieľať medzi troma užívateľmi, obmedzením však je, že rovnaký obsah môže byť sledovaný najviac na dvoch zariadeniach súčasne. V rámci jedného predplateného účtu je možné vytvoriť až 6 užívateľských profilov, na ktorých sú individuálne zaznamenané preferencie a sledovaný obsah.

FonTech

Knižnica a lokalizácia: Knižnica Amazon Prime je vo svete považovaná za najobsiahlejšiu, na Slovensku je kvôli autorským právam ponuka obmedzená na približne 400 filmov a 200 seriálov. Ide predovšetkým o obsah tretích strán, ktorý sa neustále obmieňa, nechýbajú v ňom staršie klasiky aj novšie filmy a seriály. Služba predplatiteľom ponúka aj samostatný detský kanál.

V knižnici aktuálne môžeme nájsť napríklad sitkom Dva a pol chlapa, pohodovú detektívku Monk či akčné klasiky s Tomom Cruisom aj Denzelom Washingtonom. Amazon však odkupuje obsah exkluzívne pre svoju službu, dôkazom čoho je napríklad nástupca Top Gear, The Grand Tour, Borat The Subsequent Movie alebo pokračovanie úspešnej komédie Cesta do Ameriky. Všetky v pôvodnom znení a bez podpory českých titulkov.

Čoraz silnejším sa javí aj originálny obsah streamovacej služby. V knižnici je možné nájsť viaceré filmy, seriály aj dokumenty z vlastnej produkcie Amazonu, za mnohé spomeňme celosvetový akčný hit The Boys. Veľkú pozornosť pútajú aj prichádzajúce filmy a seriály na čele so seriálom z univerza Pána prsteňov, do ktorého streamovacia spoločnosť plánuje investovať viac ako miliardu dolárov.

Práve originálny obsah chce Amazon v blízkej budúcnosti lokalizovať aj pre československého diváka vo forme českých titulkov a vo vybraných prípadoch aj s podporou dabingu. Aktuálne je však veľká väčšina obsahu dostupná len v originálnom znení bez tuzemských titulkov, čo zároveň predstavuje najväčší nedostatok služby u nás.

  • Dôvody, prečo službu predplatiť: podpora 4K a HDR obsahu v cene základného balíka, čoraz atraktívnejšia pôvodná tvorba, pomerne obsiahla knižnica filmov a seriálov
  • Dôvody, prečo sa službe vyhnúť: nulová podpora CZ titulkov a dabingu, absencia nových kinohitov

Apple

Služba v skratke: Na rastúci dopyt v streamovacom segmente v novembri 2019 odpovedala aj spoločnosť Apple, ktorá predstavila vlastnú službu Apple TV+. Jej výhody spočívajú predovšetkým vo vlastnom exkluzívnom obsahu a nízkej cene mesačného predplatného, hlavným nedostatkom je naopak extrémne malá ponuka filmov a seriálov.

Spoločnosť podľa vlastných slov preferuje kvalitu nad kvantitou, zároveň sa však spolieha výhradne na vlastný obsah, výsledkom čoho je nateraz žalostne nedostačujúca ponuka filmov a seriálov. Apple TV+ zároveň podľa viacerých nezávislých testov ponúka najlepšiu kvalitu streamovaného videa.

Cena: Apple TV+ je aktuálne najlacnejšou streamovacou službou, mesačné predplatné predstavuje 4,99 €. Užívateľ zaň získa streamovanie videa v UHD kvalite s podporou HDR (za predpokladu, že ho obsah podporuje) a podporu súbežného sledovania na šiestich zariadeniach.

Apple

Spoločnosť Apple zároveň do služby ponúka bezplatný prístup na jeden rok pri zakúpení niektorého z vybraných produktov Apple. Študenti univerzít a vysokých škôl majú pri predplatení služby Apple Music prístup do Apple TV+ zadarmo. Služba je zároveň prístupná aj v rámci predplatného programu Apple One.

Zdieľanie v rámci domácnosti: Predplatné služby dovoľuje sledovanie až na 6 zariadeniach, klasické zdieľanie účtu však komplikuje iba jeden užívateľský profil. Služba umožňuje vytvorenie viacerých profilov pomocou funkcie Rodinné zdieľanie, kde je každému užívateľovi vytvorený samostatný profil.

Knižnica a lokalizácia: Apple TV+ je síce najlacnejšou, zároveň ale tiež obsahovo najchudobnejšou streamovacou platformou. Ponuka služby aktuálne pozostáva približne z 10 celovečerných filmov a viac ako 25 seriálov, čo je v porovnaní s konkurenciou žalostne málo.

FonTech

Spoločnosť je ešte v roku 2019 avizovala masívne investície do natívneho obsahu, prvé výsledky už sú na svete a služba sa môže pochváliť viacerými vydarenými filmami a televíznymi sériami. Patria medzi ne napríklad komediálne seriály Dickinson, Ted Lasso, dramatické série Defending Jacob a The Morning Show, či celovečerné snímky ako The Banker či vojnová dráma s Tomom Hanksom, Greyhound.

Všetok obsah je zároveň exkluzívny pre Apple TV+, čo je momentálne jediným dôvodom aspoň na krátkodobé predplatenie služby. Knižnica služby sa v budúcnosti prirodzene bude obohacovať o ďalšie novinky, spoločnosť aktuálne pracuje viac ako na 40 filmových a seriálových projektoch, medzi ktorými napríklad nechýba ani hviezdne obsadená dráma s Leonardom di Capriom Killers of the Flower Moon.

Obsah Apple TV+ je dostupný so slovenskými a českými titulkami. Slovenská lokalizácia postupne ide do ústrania a obsah pridávaný v posledných mesiacoch už slovenské titulky neobsahuje, dostupné sú len v českom jazyku. Obsah služby nedisponuje lokálnym dabingom.

  • Dôvody, prečo službu predplatiť: Najlacnejšia streamovacia služba, ročné predplatné zadarmo pri zakúpení vybraných produktov Apple, podpora 4K a HDR obsahu v cene základného balíka, zaujímavý originálny obsah, najvyššia kvalita streamovaného videa
  • Dôvody, prečo sa službe vyhnúť: žalostne málo obsahu, ponuka limitovaná na vlastnú tvorbu, nedostupnosť na vybraných zariadeniach
Ako si vybrať to najlepšie a ušetriť?

Avizovaný príchod Disney+ na Slovensko, transformácia HBO Go na HBO Max aj posilnená lokalizácia Prime Video výrazne zamiešajú momentálne neohrozenou dominanciou Netflixu na Slovensku.

Ponuka piatich svetových hráčov, navyše doplnených o lokálne služby ako Voyo či Lepsia.TV, na našom trhu vysoko prevyšuje možný dopyt a je nepredstaviteľné, aby si fanúšikovia televíznej zábavy predplácali všetky služby naraz. Čo teda odporúčame?

HBO Go

Využite bezplatné vyskúšanie – Každá zo streamovacích služieb aktuálne ponúka možnosť bezplatne si ju vyskúšať. Pre využitie tejto ponuky je potrebné najskôr vytvoriť si účet. Pri registrácii je nutné zadať aj údaje o platobnej karte, odporúčame preto, aby ste hneď po vytvorení účtu zrušili možnosť automatického predĺženia predplatného, prípadne údaje o platobnej karte odstránili. Vyskúšanie služby zadarmo vám zostane, budete teda vedieť posúdiť, či vám služba svojou ponukou a možnosťami vyhovuje alebo nie.

Zdieľajte účet so známymi – Každá streamovacia služba ponúka rôzny počet zariadení, na ktorých je možné v jednom okamihu sledovať obsah. Jeden účet je teda možné zdieľať medzi ďalšími užívateľmi, v ideálnom prípade medzi rodinou a priateľmi.

Predplatné prémiového balíka Netflixu za cenu 11,99€ je tak napríklad možné rozdeliť medzi štyroch užívateľov, čím sa náklady pre členov skupiny znížia na 3 eurá mesačne. Každý užívateľ si navyše môže v rámci účtu vytvoriť profil s vlastnými preferenciami.

Prime Video/Facebook

Podobným spôsobom je možné zdieľať účet prakticky ku všetkým streamovacím službám. Vybrané služby síce v užívateľských podmienkach hovoria, že zdieľanie je možné len v rámci domácnosti, v praxi však tieto služby nemajú ako skontrolovať, kto účet využíva. Zástupcovia Disney+ či HBO sa dokonca dávnejšie vyjadrili, že im takéto zdieľanie účtov neprekáža.

Striedajte služby podľa nálady – Aj keď sú knižnice streamovacích služieb napratané stovkami filmov a seriálov a navyše lákajú na exkluzívny obsah, nenechajte sa gigantickou ponukou oklamať. Zďaleka nie všetok obsah sa totiž zhoduje s vašimi preferenciami.

Ekonomicky i časovo výhodné sa preto môže ukázať medzi službami pravidelne striedať. Nemusíte tak predplácať viacero služieb naraz, pozriete si to, čo vás skutočne zaujíma a následne sa presuniete k novinkám konkurencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom