Ak by sme mali označiť film, na ktorý sme sa v najbližších mesiacoch tešili najviac, bol by to rozhodne Dune, pôvodne naplánovaný na 18. december. Aj tento film však narazil na  komplikácie, a tak sa jeho premiéra o niekoľko mesiacov presúva, informuje Collider.

Dune bude nová podoba filmovej klasiky z roku 1984, ktorú mal vtedy na starosti David Lynch. Film sa v tej dobe netešil veľkému ohlasu, no postupom času si vybudoval obrovskú fanúšikovskú základňu, ktorá do dnešného dňa nedá na dobou nepochopený titul dopustiť.

Ako sme písali, réžiu má v novej Dune na starosti Dennis Villeneuve spolupracujúci so scenáristom Ericom Rothom. Nebude chýbať ani hviezdne herecké obsadenie s Timothée Chalametom a Zendayou na čele.

Dune bude ďalším titulom Warner Bros., ktorých dátumy premiér sa presúvajú kvôli pandemickej situácií vo svete. Nový dátum vydania veľkofilmu Dune na motívy rovnomennej novely Franka Herberta je tak stanovený až na 1. október 2021.

Warner Bros. nenecháva nič na náhode. Presúva vo veľkom

Po presunutí Wonder Woman 1984 a najnovšom Jamesovi Bondovi, sa k odloženým filmom pridáva aj spomínaná snímka Dune, no podľa najnovších informácií webu Variety aj The Batman.

Produkcia očakávanej snímky The Batman pôsobí ako zlý sen filmárov, keďže je už druhýkrát zasiahnutá pandémiou COVID-19. Prvého zdržania sa Warner Bros. dočkalo v momente, keď hlavná hviezda filmu, Robert Pattinson, bol pozitívne testovaný na koronavírus.

Nový dátum premiéry dostalo aj pokračovanie sci-fi modly Matrix 4, ktorá sa na počudovanie priblíži o niekoľko mesiacov. Zatiaľ čo Matrix 4 príde 22. decembra 2021 (pôvodne 1. apríl 2022), The Batman sa dočká premiéry až 4. marca 2022 (pôvodne 1. októbra 2021).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú