V nedeľu 18. apríla do ponuky HBO Go pribudla ďalšia kriminálka, Mare of Easttown. Novinka v hlavnej úlohe s hviezdou Titanicu, Kate Winslet, má za sebou síce len úvodnú epizódu, už teraz sa však začína hovoriť o ďalšom kvalitnom kúsku z produkcie americkej káblovky.

Výnimočný divácky zážitok naznačili zahraničné recenzie seriálu, ktoré sa začali objavovať koncom uplynulého týždňa. Viaceré z filmových portálov sa Mare of Easttown nebáli udeliť maximálne hodnotenie, kde sa opakovane skloňuje fenomenálny výkon Kate Winslett aj vynikajúca atmosféra malého mestečka, ktorým otrasie prípad brutálnej vraždy.

Chceš si Mare of Easttown vychutnať v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

TV Line naznačuje, že seriál má síce pomalší rozbeh, ten však postupne graduje a prikuje diváka k sedačke až do uspokojivého finále. Od toho sme síce ešte ďaleko, keďže posledná epizóda 7-dielnej minisérie bude odvysielaná až 30. mája, seriálová novinka však prvou epizódou zaujala aj samotných divákov.

Na najznámejšom filmovom portáli IMDB momentálne pri hodnotení seriálu svieti 8/10, ešte lepšie si Mare of Easttown vedie na československej filmovej databáze s priemerom 89%, aj keď len na základe niekoľkých desiatok hodnotení.

Hviezdne obsadenie

Novinka z dielne HBO sleduje život detektívky Mare Sheehan z malého mestečka v Pennsylvánii, ktoré sa musí vysporiadať s prípadom vraždy. Hľadanie páchateľa pristane na pleciach hlavnej hrdinky, zároveň ale nie je jedinou starosťou policajnej vyšetrovateľky.

Popri zliepaní skladačiek a riešení prípadu Mare zvádza boj aj v súkromnom živote, kde sa snaží napraviť komplikovaný vzťah s matkou i dcérou a pasuje sa tiež s vlastnou minulosťou.

V úlohe miestneho profesora sa v seriáli ukáže aj herec Guy Pearce (Memento, Lawless), pre ktorého ide už o druhú seriálovú spoluprácu s Kate Winslet. Prvýkrát si dvojica spolu zahrala v seriáli Mildred Pierce, za ktorý mimochodom obaja herci získali ocenenie Emmy.

Úvodnú časť Mare of Easttown nájdeš na HBO Go, kde bude seriál epizodicky pridávaný každý týždeň v nedeľu. Novinka je na streamovacej platforme k dispozícii s originálnym znením a slovenskými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP