Elon Musk je generálnym riaditeľom dvoch spoločností, popri ktorých sa venuje aj ďalším výskumom, no čas na oddych si predsa len nájde. Jednou z jeho najobľúbenejších činností pre voľný čas je aj hranie videohier.

Musk je CEO spoločnosti Tesla, ktorá sa venuje výrobe elektrických áut a šéfuje aj spoločnosti SpaceX, ktorej cieľom je dostať ľudí na iné planéty. Popri tom sa venuje taktiež využívaniu obnoviteľnej energie, a to napríklad solárnou strechou.

Keď si Musk popri jeho povinnostiach nájde čas na oddych, využíva ho rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj hranie videohier, ktoré priam zbožňuje. A ty si teraz môžeš pozrieť, ktoré to sú.

Overwatch
overwatch
Zobraziť celú galériu (10)
YouTube / PlayOverwatch

Táto hra sa v žiadnom prípade neradí medzi nudné alebo priemerné hry. Jedná sa totiž o najlepšiu hru, aká vyšla v roku 2016! Jeho obľúbenou postavou je Soldier 76, čo je pomerne prekvapivý výber v kruhoch fanúšikov tohto titulu. Ostatní hráči totiž túto postavu radia medzi tie nudnejšie a Musk má určite aj na sofistikovanejšie postavy.

BioShock

Kto by nepoznal populárnu FPS hru BioShock? Ak ju poznáš iba podľa názvu, tak prezradíme, že je to strieľačka odohrávajúca sa v podmorskom meste, ktoré sa dostalo do havarijnej situácie. BioShock je silno spätý s objektivizmom, kapitalizmom a mocou. V podstate sa teda jedná o štýlovú a inovatívnu hru, ktorá má stabilnú základňu fanúšikov.

Mass Effect

Muskova srdcovka je séria Mass Effect. Tá sa zameriava na vesmírne cestovanie, medzihviezdnu diplomaciu a budúcnosť ľudskej rasy. Nielen Musk, ale aj ostatní hráči hodnotia Mass Effect 2 ako jednu z najlepších hier, aká kedy vyšla.

Fallout

Neporiadok, chyby a nekonečné výbery pri rozhovoroch. Práve tým je známa séria Fallout. Posledná verzia sa odohráva v post-apokalyptickom Bostone. Ponúka pritom rovnaké množstvo volieb pre hráčov ako predchádzajúce hry.

Civilisation

Medzi Muskove priority sa radí aj budovanie či spravovanie civilizácie. Nie je teda prekvapením, že v jeho sortimente hier sa nachádza aj slávne Civilisation.

Saint’s Row IV

Ak by sme túto hru mali opísať dvomi slovami, tak by to boli „vulgárna“ a „hlúpa“. Zaujímavosťou ale je, že hlavná postava sa vypracuje z vedúceho pouličného gangu až na prezidenta USA. Hra však má aj nádych komédie a nachádza sa v nej množstvo vtipných momentov.

Kerbal Space Program
kerbal space program
Zobraziť celú galériu (10)
Kerbal Space Program

Tým aspoň trochu zdatnejším v angličtine už určite došlo, prečo má Musk rád túto hru. Úlohou hráča je vybudovať vesmírnu loď a prísť na to, ako s ňou opustiť povrch. Teda niečo podobné, ako robí Elon v reálnom živote.

Warcraft

Korene Warcraftu siahajú až do roku 1994, kedy bola vydaná pôvodná verzia. Tá položila štandardy pre ďalšie hry podobného žánru. Jednou z nich je napríklad World of Warcraft, ktorá obsahuje rovnaké postavy, podobný názov a je to populárna strategická hra.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk na Twitteri opäť perlí. Rozbehol nový biznis a zarobil 700 000 dolárov

Vlastný život

Musk verí, že realita môže byť nesmierne sofistikovaná videohra. Celkovo teda môžeme povedať, že je to vášnivý hráč a jeho niektoré obľúbené hry súvisia aj s jeho prácou. Vedeli by ste mu odporučiť nejaké ďalšie tituly, ktoré mal určite vyskúšať?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP