Keď Elon Musk pridá na sociálnej sieti Twitter príspevok, začína byť čoraz väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo „zomelie“. Môže to byť prakticky čokoľvek, od „podpichovania“ vyznávačov plochej Zeme, provokácii jedného z najväčších konkurentov Tesly, až po uzatvorenie stávky na elektráreň. No a najnovšie to je aj nový biznis s čiapkami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Elon Musk toho má vo svojom životopise naozaj dosť. Je bývalý spoluzakladateľ služby PayPal, šéf automobilky Tesla, ale aj spoločnosti SpaceX a ďalších firiem v inovatívnych oblastiach. Na svojom Twitteri sa však v súčasnosti pýši celkom inou profesiou. Elon Musk sa totiž momentálne najviac cíti ako: predajca šiltoviek.

Zo šiltovky kvapkajú státisíce

No a zdá sa, že mu to zatiaľ ide celkom dobre. Musk rozbehol predaj šiltoviek už skôr, no až v posledných dňoch sa do tohto biznisu naozaj „oprel“. Všetko to pritom začalo jednoduchým príspevkom:

Následne prišla celá séria príspevkov o šiltovke. O niekoľko dní na to už začal zverejňovať aj prvé čísla. Najskôr hlásil 30 000 predaných kusov, o deň neskôr ich už bolo o 5 000 viac. A cena? 20 dolárov za kus. Spolu teda Musk už vyzbieral 700 000 dolárov (590 000 eur), pričom zisk pôjde do spoločnosti The Boring Company. Celkom dobrý zárobok na jednu „boring“ šiltovku.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk „podpichoval“ na Twitteri vyznávačov plochej Zeme. Tí svojou reakciou bavia internet

Musk však vo svojom biznise mieri ešte vyššie. Celkovo chce predať 50 000 kusov čiapok, no a následne uviesť do portfólia nový produkt. Ďalším hitom nemá byť nič iné, ako plameňomet s logom The Boring Company. Musk tak momentálne na Twitteri žije najmä svojím novým biznisom, inak ale na svoju nástenku sem-tam pridá aj príspevok ohľadom letov do vesmíru či elektromobilov. Zrejme je však len otázka času než sa na jeho Twitteri opäť niečo zomelie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
36%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
9%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
9%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]