Keď Elon Musk pridá na sociálnej sieti Twitter príspevok, začína byť čoraz väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo „zomelie“. Môže to byť prakticky čokoľvek, od „podpichovania“ vyznávačov plochej Zeme, provokácii jedného z najväčších konkurentov Tesly, až po uzatvorenie stávky na elektráreň. No a najnovšie to je aj nový biznis s čiapkami.

Elon Musk toho má vo svojom životopise naozaj dosť. Je bývalý spoluzakladateľ služby PayPal, šéf automobilky Tesla, ale aj spoločnosti SpaceX a ďalších firiem v inovatívnych oblastiach. Na svojom Twitteri sa však v súčasnosti pýši celkom inou profesiou. Elon Musk sa totiž momentálne najviac cíti ako: predajca šiltoviek.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Twitter

Zo šiltovky kvapkajú státisíce

No a zdá sa, že mu to zatiaľ ide celkom dobre. Musk rozbehol predaj šiltoviek už skôr, no až v posledných dňoch sa do tohto biznisu naozaj „oprel“. Všetko to pritom začalo jednoduchým príspevkom:

Následne prišla celá séria príspevkov o šiltovke. O niekoľko dní na to už začal zverejňovať aj prvé čísla. Najskôr hlásil 30 000 predaných kusov, o deň neskôr ich už bolo o 5 000 viac. A cena? 20 dolárov za kus. Spolu teda Musk už vyzbieral 700 000 dolárov (590 000 eur), pričom zisk pôjde do spoločnosti The Boring Company. Celkom dobrý zárobok na jednu „boring“ šiltovku.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk „podpichoval“ na Twitteri vyznávačov plochej Zeme. Tí svojou reakciou bavia internet

Musk však vo svojom biznise mieri ešte vyššie. Celkovo chce predať 50 000 kusov čiapok, no a následne uviesť do portfólia nový produkt. Ďalším hitom nemá byť nič iné, ako plameňomet s logom The Boring Company. Musk tak momentálne na Twitteri žije najmä svojím novým biznisom, inak ale na svoju nástenku sem-tam pridá aj príspevok ohľadom letov do vesmíru či elektromobilov. Zrejme je však len otázka času než sa na jeho Twitteri opäť niečo zomelie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom