Tesla rozhodne patrí medzi najpokročilejšie spoločnosti dnešných dní a svoju víziu rozšíriť po svete ekologické spôsoby získavania energie neustále rozširuje. Vďaka tomu sa technológie pre získavanie energie z alternatívnych zdrojov stávajú lacnejšie a čoraz viac výhodnejšie. 

Ideálnym príkladom je Nick Pfitzner z Austrálie, ktorý si ako prvý v krajine vo svojom dome nechal nainštalovať Powerwall. Od tej doby jeho náklady na elektrickú energiu markantne klesli až o neuveriteľných 92 %. Suma na štvrťročnom účte sa zmenila z 513 € v roku 2015 iba na 40 € počas roku 2016. Vďaka tomu dokonca od energetickej spoločnosti dostal späť približne 45 €, nakoľko energia, ktorú on nevyužil, môže byť opätovne vrátená do siete.

Počiatočná investícia sa za pár rokov vráti

Za Tesla Powerwall Nick zaplatil zhruba 15 000 €, no pri súčasnom tempe verí, že sa mu táto investícia vráti už o 8 rokov. Powerwall je len jeden z mnohých produktov Tesly, ktorými sa snaží vo svete presadiť ekologický spôsob získavania elektrickej energie.

Nenechaj si ujsť
Steve Wozniak tvrdí, že sa o ďalšiu revolúciu v technologickom svete nepostará Apple, ale Tesla

Okrem toho spoločnosť v továrni Gigafactory 1 vyrába tiež Tesla Powerpack. Ide v podstate o gigantické batérie určené pre komerčné využitie vo veľkých firmách. Z výrobnej linky tiež schádzajú batérie, ktoré napájajú čoraz populárnejšie elektromobily Tesly. Ich dojazd sa má dokonca ešte viac predĺžiť. Očakáva sa, že do roku 2020 bude jedna Tesla Model S schopná prejsť až 1200 km na jedno nabitie.

Výbava pre celý dom

Do ponuky ale nedávno pribudli aj solárne strešné krytiny, ktoré vznikli v spolupráci so SolarCity. Tieto ekologické strechy dokážu zo slnečného žiarenia vyrábať elektrickú energiu, ktorá môže byť využitá v domácnosti alebo uložená do Powerwallu.

Tu však projekty Elona Muska ani zďaleka nekončia. Jeho ďalším odvážnym cieľom je znížiť dopravné zápchy v preľudnených mestách, a tak sa rozhodol založiť spoločnosti The Boring Company. S jej pomocou chce vybudovať sieť podzemných tunelov, ktoré budú slúžiť ako alternatívny spôsob prepravy v týchto mestách.

 

CEO Tesly má na pleciach toľko projektov, že je takmer nemožné, aby ich všetky zvládal riadi. Muskova túžba odpútať svet od ropy sa stáva čoraz reálnejšou, no najprv sa ľudstvo musí zdokonaliť v alternatívnych spôsoboch získavania energie a až následne prestaneme byť závislí na fosílnych palivách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom