Elon Musk patrí medzi najväčších inovátorov dnešnej doby a pred pár týždňami oznámil, že spoločnosť Tesla spustila predaj solárnych striech. Toto rozhodnutie ponúknuť zákazníkom ekologický spôsob získavania energie pre domácnosti bolo rozhodne správnym krokom vpred. 

To, že sa Tesla pri každom svojom projekte riadi ekologickým zmýšľaním nie je žiadnym tajomstvom. Solárne škridle boli dlho očakávaným produktom, na ktorý čakalo množstvo zákazníkov. Po dlhej dobe Musk konečne oznámil spustenie ich predaja. Spočiatku bolo v predpredaji možné vybrať si medzi dvomi zo štyroch dizajnových verzií. Podľa všetkého Tesla splní objednávky pre zákazníkov v USA ešte do konca tohto roka. Za „veľkou mlákou“ si však zákazníci budú musieť počkať ešte o pár mesiacov dlhšie. Tí, ktorí si objednali solárne škridle od Tesly včas, mali poriadnu dávku šťastia.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Elon Musk spúšťa predaj solárnej strechy! Stojí ešte menej ako klasická škridla a má aj doživotnú záruku

Už za pár týždňov si ich totiž zákazníci obľúbili natoľko, že spoločnosť stihla vypredať všetky skladové zásoby až do roku 2018. Tieto správy sa počúvajú naozaj veľmi dobre, nakoľko je vidieť, že alternatívne zdroje energií majú u verejnosti veľké šance. S každou takouto ekologickou strechou klesajú náklady domácností na energie. Zároveň klesá spotreba elektrickej energie z elektrární, ktoré tak produkujú menej škodlivých látok. Aktuálne má Tesla na zozname rozhodne veľké množstvo objednávok a je pravdepodobné, že so zvyšovaním dopytu po učiní krok vpred a zvýši ich produkciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú