Jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak, je známy svojimi tendenčnými výrokmi, ktoré zakaždým súvisia s jeho niekdajším zamestnávateľom. Tomu sa však najnovšie rozhodol podraziť nohy, keď prehlásil, že sa o ďalšiu revolúciu v technológiách nepostará známy americký gigant, ale spoločnosť Tesla, ktorá je pod velením vizionára Elona Muska.

Práve ten sa má podľa Wozniaka postarať o nový prevrat, ktorý na seba podľa jeho slov nenechá dlho čakať. Steve sa okrem iného vyjadril aj k tomu, prečo si myslí, že je zatiaľ najúspešnejší model tejto automobilky, Model S, taký obľúbený. Podľa jeho slov môže za úspechnajmä to, že Elon Musk ho nevytváral pre pokrytie potrieb trhu, ale hlavne pre seba. „Keď na produkte pracujete z vlastnej iniciatívy a vytvárate ho tak, aby sa páčil najmä vám, vtedy dosiahnete najlepšie výsledky.“

zdroj fotografie: Tesla

Nanešťastie, vek a veľkosť Apple v tomto smere veľmi nepomáha. Práve budovanie takýchto produktov z vášne totiž v obrovskej spoločnosti, akou Apple nepochybne je, nie je vôbec jednoduché. Každý výrobok musí totiž schváliť dozorná rada, ktorá mnohé dobré návrhy zmietne zo stola. Aby toho nebolo málo, Applu chýba niekto, ako Steve Jobs, ktorý pracoval na projektoch presne tak, ako to popísal Wozniak. Za vedenia Tima Cooka sme sa dočkali v podstate len jedinej úspešnej novinky, a to sú Apple Watch. Inak boli všetky ostatné úspešné zariadenia len ďalšou generáciou výrobkov, ktoré vznikli ešte za čias Jobsa.

zdroj fotografie: MarketWatch

„Pozrite sa na spoločnosti, ako Google, Facebook, Apple, Microsoft, ale aj Tesla, ktoré dokázali zmeniť svet. Všetky to síce dokázali odlišným spôsobom, no napriek tomu majú niečo spoločné. Väčšinou totižto za nimi stáli mladí ľudia, ktorí vytvárali produkty z vášne a nie pre profit.“

Nenechaj si ujsť
Prečo je podľa mňa Google Pixel lepší než iPhony?

Veci sa však zmenili a malé tímy mladých ľudí nahradili skúsení biznismeni, ktorí za produktmi vidia najmä čísla. To síce nemusí nutne znamenať nič zlé, no inovácie sa tým pádom odsúvajú na vedľajšiu koľaj. Zatiaľ sa však spoločnosti Apple naďalej náramne darí a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v dohľadnej dobe zmeniť. Práve vďaka tomu, že Apple viac nestavia inovácie na prvé miesto svojho hodnotového rebríčka si však Steve Wozniak myslí, že sa o nový prevrat v technológiách postará Tesla za výraznej pomoci Elona Muska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom